Základné info

10 – dňový  motocyklový zájazd  Route 66 z Los Angeles, CA do Las Vegas, NV a späť do Los Angeles so slovenským sprievodcom

Objavte čaro divokého západu po najznámejšej ceste Route 66 v sedle železného tátoša menom Harley Davidson či Indiana. Rozľahlé púšte, pulzujúce veľkomestá, hlboké kaňony a tento 10-dňový motocyklový zájazd ponúka všetko. Navštívite najznámejšie a najkrajšie miesta juhozápadu USA ako Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, mesto hriechov Las Vegas a mnohé ďalšie. Vyše 2600 km dlhá trasa cez 4 štáty – Kalifornia, Nevada, Arizona a Utah,  plná fantastických ciest, unikátnych scenérii a neporovnateľnej krásy čaká iba na Vás.

433x315_southwest


 

 

Termíny

CENA ZAHŔŇA : Prenájom motocykla ; Neobmedzený počet kilometrov ; Ubytovanie v 2-3*hoteloch podľa programu v dvojlôžkovej izbe; Detailný tinerár cesty; Prilby pre šoférov a pasažierov ( tzv. škrupinka / Braincap ) ; Všetky dane, poplatky a environmentálne príplatky; Doprava medzi hotelom a miestom vyzdvihnutia motocyklov do 10 km, Transfer z letiska do hotela a späť, Služby slovenského sprievodcu na sprievodnom aute a transport batožiny. CENA NEZAHŔŇA : leteckú dopravu , poistenie motocykla, cestovné poistenie, pohonné hmoty, navigačný systém GPS a ostatné doplnkové služby, osobné výdaje, nápoje a stravu, ESTA

Prosím vyberte deň nástupu na zájazd.

Dnes
Zvolený
Deň nástupu
Nedostupný

Doprava

letecká na vyžiadanie aktuálna cena leteniek od 600.- € na osobu vrátane poplatkov

Služby

  • prenájom motocykla vrátane povinnej helmy a bočných brašní
  • neobmedzený počet km
  • transfer z letiska do hotela v LA a späť
  • ubytovanie v moteloch 2 - 3*
  • detailný itinerár zájazdu
  • transfer medzi hotelom a miestom vyzdvihnutia motocyklov do 7míľ
  • služby slovenského sprievodcu na sprievodnom vozidle
  • transport batožiny

Nepovinné príplatky vrátane daní / na celú dobu prenájmu motocykla – 8 dní   :

Požičanie bundy                                               100.- €

GPS                                                                       149.- € 

Ďalší vodič                                                            90.- € 

Garancia vybraného motocykla                      149.- €

Roadside assistance                                           98.- €  *** odporúčame

Windshield                                                       98.- €  ( pre modely : HD Sportster,  HD Fatboy, HD Dyna , všetky ostatné modely majú v základnej výbave. Nie je možné na model Indian Scout ) 

POISTENIE na celú dobu prenájmu motocykla – 8 dní ( bližšie info v prílohe )

VIP PLUS Damage Waiver                          170.- €

EVIP PLUS Damage Waiver                       190.- €

EVIP ZERO Damage Waiver                       270.- €  *** odporúčame

Dodatkové poistenie zodpovednosti za škodu :

do výšky  $300 000                                       120.- €  *** odporúčame       

do výšky  $1.000 000                                     190.- €

 

 

Ubytovanie

9 x v tradičných amerických moteloch  db2010-1092-3* podľa programu

Strava

Bez stravy

 

Itinerár

 

Deň Km Nocľah  Program 
22.4.18 Los Angeles, CA prílet do Los Angeles, CA
23.4.18 228 Twenty-Nine Palms, CA vyzdvihnutie motocyklov a začiatok zájazdu : Rialto, Twenty-Nine Palms, CA
24.4.18 338 Laughlin, NV Josua Tree , Amboy, Mojave Desert,  Laughlin, NV
25.4.18 285 Williams, AZ Oatman, Selingman, Arizona pokračovanie po Route 66 do Williamsu, AZ
26.4.18 379 Kayenta, AZ Grand Canyon National Park, Navajo Country, Kayenta, AZ
27.4.18 479 Bryce Canyon, UT Monument Valley NP,  Page, Lake Powell, Horseshoe Bend, Bryce Canyon, UT
28.4.18 412 Las Vegas, NV Bryce Canyon National Park, Zion National Park, Las Vegas, NV
29.4.18 Las Vegas, NV voľný program v Las Vegas, NV
30.5.18  448  Los Angeles, CA Baker, Victorville,  Los Angeles, CA - vrátenie motocyklov
01.5.18 Los Angeles, CA Odlet z Los Angeles, CA
02.5.18 Prílet do Európy

 

Program :

1. deň

Dnešným dňom začína bláznivá jazda po divokom západe USA na Route 66. Po prílete do Los Angeles Vás čaká transfer z letiska do hotela. Po ubytovaní v moteli, Vás čaká informačné stretnutie so sprievodcom a s ostatnými účastníkmi zájazdu.  Určite si nenechajte ujsť večerné Los Angeles, či už v Hollywoode alebo Santa Monica, alebo si doprajte dobrý spánok pred zajtrajšou prvou jazdou.

2. deň

Ráno presun do požičovne EagleRider priamo v Los Angeles, kde si vyzdvihneme naše motocykle. Po krátkej inštruktáži nasadáme a vyrážame smerom na východ po legendárnej Route 66. Našou prvou zastávkou je Colorado Street Bridge v Pasadena, tiež známy ako most samovrahov. Pokračujeme po Route 66 z Pasadena do Glendale kde sa zastavíme na obed . Po obede budeme pokračovať po Route 66 so zastávkou pri známom Wigwam moteli v Rialto až do San Bernardina, centra regiónu  Inland Empire. Pokračovanie jazdou až do Yucca Valley ,  kde sa nám otvorí Mohavská púšť.

3. deň

Dnes nás čaká prejazd cez NP Joshua Tree, s množstvom rôznorodých skalných útvarov a unikátnych púštnych stromov, vďaka ktorým dostal park svoje pomenovanie. Po Joshua Tree sa zastavíme v mestečku Twentynine Palms, kde navštívime Old Schoolhouse múzeum a budeme pokračovať po Amboy Road do reštaurácie na obed. Po obede pokračujeme jazdou po  mestečka Amboy, počas ktorej budeme obdivovať  rozľahlosť  Mohavskej púšte a následné napojenie na Route 66 v Amboy. Po tejto ceste budeme pokračovať až do strieborného štátu – Nevady. Príchod do Laughlinu, NV.

4. deň

Po legendárnej Route 66 napredujeme ďalej do Arizony. Prvá zastávka v Oatman, AZ – staré banícke mestečko ako vystrihnuté z Divokého západu. Následná cesta do mestečka Kingman. Táto časť sa označuje ako srdce historickej Route 66, keďže sa jedná o najdlhší pôvodný úsek cesty. Presun do mestečka Seligman, ktoré aj s predchádzajúcimi osadlosťami patria medzi najzachovalejšie časti tejto cesty. Príchod do mesta Williams. Ubytovanie a nocľah.

5. deň

Skoro ráno odjazd z Williamsu do Grand Canyonu . Pripravte sa na jeden najúžasnejších výhľadov na celej planéte. Pokračovanie cez indiánsku rezerváciu Navajo Coutry lemovanú púšťou, s prestávkou na obed v tradičnej Navajo reštaurácii Cameron Trading Post, do Monument Valley na hranici Arizony a Utahu, charakterizujúce červenými skalnými monolitmi, vypínajúcimi sa z údolia. Ide o najikonickejšie scenérie Divokého západu, ktoré sa objavili v mnohých westernových filmoch. Po jazde v NP Monument Valley sa vrátime späť do mestečka  Kayenta.

6. deň

Dnes náš čaká prehliadka jedného z  najznámejších častí Grand Canyonu  - Horseshoe Bend, kde sa rieka Colorado otáča o 180 stupňov. Prechod visutým mostom cez rieku Colorado a majestátna priehrada Glenn Canyon. Pokračovanie do cez divokú prírodu Utahu až do Bryce Canyon. Ubytovanie a nocľah.

7. deň

Ráno návšteva kaňonu a Národného parku Bryce Canyon. Pokračovanie  do Národného parku Zion, známeho vďaka jedným z najkrajších skalných útvarov na zemi. Rovnako známa je cesta do parku plná zákrut a kľukatých cestičiek. Odchod zo Zionu a čaká nás Las Vegas - oáza hazardu, postavená uprostred púšte. Zažite nekonečný ruch hlavnej triedy – the Strip a vír obrovských kasín, ktoré ju lemujú. Ubytovanie a nocľah

8. deň

Voľný program Las Vegas -  možnosť návštevy kasín, unikátnej vyhliadkovej veže Stratosphere Tower,  alebo najvyššieho ruského kola na svete – High Roller, vysokého 167m. Výborné možnosti nakupovania v Las Vegas. Ubytovanie a nocľah.

9. deň

Presun po diaľnici z Las Vegas do Los Angeles. Vrátenie motocyklov v požičovni. Voľný program v Los Angeles - možná prehliadka mesta – Hollywood, Old Los Angeles, Santa Monica, Beverly Hills.  Ubytovanie a nocľah

10. deň

V poobedňajších hodinách odlet z Los Angeles.

11. deň

Prílet do Viedne, koniec programu

Lokalita

Route 66 z Los Angeles, Kalifornia  via  Las Vegas, Nevada a späť do Los Angeles, Kalifornia USA