Základné info

10 – dňový  motocyklový zájazd  Route 66 z Los Angeles do Las Vegas a späť do Los Angeles so slovenským sprievodcom

Objavte čaro divokého západu po najznámejšej ceste Route 66 v sedle železného tátoša menom Harley Davidson či Indiana. Rozľahlé púšte, pulzujúce veľkomestá, hlboké kaňony a tento 10-dňový motocyklový zájazd ponúka všetko. Navštívite najznámejšie a najkrajšie miesta juhozápadu USA ako Grand Canyon, Bryce Canyon, Monument Valley, mesto hriechov Las Vegas a mnohé ďalšie. Vyše 2600 km dlhá trasa cez 4 štáty – Kalifornia, Nevada, Arizona a Utah,  plná fantastických ciest, unikátnych scenérii a neporovnateľnej krásy čaká iba na Vás.

433x315_southwest


 

 

Termíny

CENA ZAHŔŇA : Prenájom motocykla ; Neobmedzený počet kilometrov ; Ubytovanie v 2-3*hoteloch podľa programu v dvojlôžkovej izbe; Raňajky vo vybraných hoteloch; Detailný tinerár cesty; Prilby pre šoférov a pasažierov ( tzv. škrupinka / Braincap ) ; Všetky dane, poplatky a environmentálne príplatky; Doprava medzi hotelom a miestom vyzdvihnutia motocyklov do 10 km, Transfer z letiska do hotela a späť; Slovenský " roadcaptain"; Služby slovenského sprievodcu a mechanika na sprievodnom aute a transport batožiny. CENA NEZAHŔŇA : leteckú dopravu , poistenie motocykla, cestovné poistenie, pohonné hmoty, navigačný systém GPS a ostatné doplnkové služby, osobné výdaje, nápoje a stravu, ESTA

Prosím vyberte deň nástupu na zájazd.

Dnes
Zvolený
Deň nástupu
Nedostupný

Doprava

letecká na vyžiadanie aktuálna cena leteniek od 600.- € na osobu vrátane poplatkov

Služby

  • prenájom motocykla vrátane povinnej helmy a bočných brašní
  • neobmedzený počet km
  • transfer z letiska do hotela v LA a späť
  • ubytovanie v moteloch 2 - 3*
  • detailný itinerár zájazdu
  • transfer medzi hotelom a miestom vyzdvihnutia motocyklov do 7míľ
  • služby slovenského sprievodcu na sprievodnom vozidle
  • transport batožiny

 

Ubytovanie

9 x v " motorcycle friendly " hoteloch   db2010-1093* podľa programu

Strava

Bez stravy

 

Itinerár

 

Deň Km Nocľah  Program 
Deň 1 Los Angeles, CA prílet do Los Angeles, CA
Deň 2 228 Twenty-Nine Palms, CA vyzdvihnutie motocyklov a začiatok zájazdu : Rialto, Twenty-Nine Palms, CA
Deň 3 338 Laughlin, NV Josua Tree , Amboy, Mojave Desert,  Laughlin, NV
Deň 4 285 Williams, AZ Oatman, Selingman, Arizona pokračovanie po Route 66 do Williamsu, AZ
Deň 5 379 Kayenta, AZ Grand Canyon National Park, Navajo Country, Kayenta, AZ
Deň 6 479 Bryce Canyon, UT Monument Valley NP,  Page, Lake Powell, Horseshoe Bend, Bryce Canyon, UT
Deň 7 412 Las Vegas, NV Bryce Canyon National Park, Zion National Park, Las Vegas, NV
Deň 8 Las Vegas, NV voľný program v Las Vegas, NV
Deň 9  448  Los Angeles, CA Calico Ghost Town,  Los Angeles, CA - vrátenie motocyklov
Deň 10 Odlet z Los Angeles, CA
Deň 11 Prílet do Európy

Program :

1. deň
Dnešným dňom začína bláznivá jazda po divokom západe USA na Route 66. Po prílete do Los Angeles Vás čaká transfer z letiska do hotela. Po ubytovaní v moteli, Vás čaká informačné stretnutie so sprievodcom a s ostatnými účastníkmi zájazdu. Určite si nenechajte ujsť večerné Los Angeles, či už v Hollywoode alebo Santa Monica, alebo si doprajte dobrý spánok pred zajtrajšou prvou jazdou.
2. deň
Ráno presun do požičovne EagleRider priamo v Los Angeles, kde si vyzdvihneme naše motocykle. Po krátkej inštruktáži nasadáme a vyrážame smerom na východ po legendárnej Route 66. Našou prvou zastávkou je Colorado Street Bridge v Pasadena, tiež známy ako most samovrahov. Pokračujeme po Route 66 z Pasadena do Glendale kde sa zastavíme na obed . Po obede budeme pokračovať po Route 66 so zastávkou pri známom Wigwam moteli v Rialto až do San Bernardina, centra regiónu Inland Empire. Pokračovanie jazdou až do Yucca Valley , kde sa nám otvorí Mohavská púšť.
3. deň
Dnes nás čaká prejazd cez NP Joshua Tree, s množstvom rôznorodých skalných útvarov a unikátnych púštnych stromov, vďaka ktorým dostal park svoje pomenovanie. Po Joshua Tree sa zastavíme v mestečku Twentynine Palms, kde navštívime Old Schoolhouse múzeum a budeme pokračovať po Amboy Road do reštaurácie na obed. Po obede pokračujeme jazdou po mestečka Amboy, počas ktorej budeme obdivovať rozľahlosť Mohavskej púšte a následné napojenie na Route 66 v Amboy. Po tejto ceste budeme pokračovať až do strieborného štátu – Nevady. Príchod do Laughlinu, NV.
4. deň
Po legendárnej Route 66 napredujeme ďalej do Arizony. Prvá zastávka v Oatman, AZ – staré banícke mestečko ako vystrihnuté z Divokého západu. Následná cesta do mestečka Kingman. Táto časť sa označuje ako srdce historickej Route 66, keďže sa jedná o najdlhší pôvodný úsek cesty. Presun do mestečka Seligman, ktoré aj s predchádzajúcimi osadlosťami patria medzi najzachovalejšie časti tejto cesty. Príchod do mesta Williams. Ubytovanie a nocľah.
5. deň
Skoro ráno odjazd z Williamsu do Grand Canyonu . Pripravte sa na jeden najúžasnejších výhľadov na celej planéte. Pokračovanie cez indiánsku rezerváciu Navajo Coutry lemovanú púšťou, s prestávkou na obed v tradičnej Navajo reštaurácii Cameron Trading Post, do Monument Valley na hranici Arizony a Utahu, charakterizujúce červenými skalnými monolitmi, vypínajúcimi sa z údolia. Ide o najikonickejšie scenérie Divokého západu, ktoré sa objavili v mnohých westernových filmoch. Po jazde v NP Monument Valley sa vrátime späť do mestečka Kayenta.
6. deň
Dnes náš čaká prehliadka jedného z najznámejších častí Grand Canyonu - Horseshoe Bend, kde sa rieka Colorado otáča o 180 stupňov. Prechod visutým mostom cez rieku Colorado a majestátna priehrada Glenn Canyon. Pokračovanie do cez divokú prírodu Utahu až do Bryce Canyon. Ubytovanie a nocľah.
7. deň
Ráno návšteva kaňonu a Národného parku Bryce Canyon. Pokračovanie do Národného parku Zion, známeho vďaka jedným z najkrajších skalných útvarov na zemi. Rovnako známa je cesta do parku plná zákrut a kľukatých cestičiek. Odchod zo Zionu a čaká nás Las Vegas - oáza hazardu, postavená uprostred púšte. Zažite nekonečný ruch hlavnej triedy – the Strip a vír obrovských kasín, ktoré ju lemujú. Ubytovanie a nocľah
8. deň
Voľný program Las Vegas - možnosť návštevy kasín, unikátnej vyhliadkovej veže Stratosphere Tower, alebo najvyššieho ruského kola na svete – High Roller, vysokého 167m. Výborné možnosti nakupovania v Las Vegas. Ubytovanie a nocľah.
9. deň
Presun po diaľnici z Las Vegas do Los Angeles so zastávkou v Calico Ghost Town . Vrátenie motocyklov v požičovni. Voľný program v Los Angeles - možná individuálna prehliadka mesta – Hollywood, Old Los Angeles, Santa Monica, Beverly Hills. Ubytovanie a nocľah
10. deň
V poobedňajších hodinách odlet z Los Angeles.
11. deň
Prílet do Európy , koniec programu

Lokalita

Route 66 z Los Angeles, Kalifornia  via  Las Vegas, Nevada a späť do Los Angeles, Kalifornia USA