Základné info

Kombinácia dvoch nádherných krajín, v jednej poznávanie, v druhej relax pod palmami na bielych piesočnatých plážach. Spoznáme Srí Lanku, jej najväčšie tajomstvá, bohatú históriu, usmievavých a pohostinných ľudí a oddýchneme si na plážach jedného z posledných rajov na zemi – na Maldivách.

Termíny

Leteckú dopravu z Bratislavy alebo z Viedne. Transfer BA – letisko - BA (pri odletoch z Viedne). Miestne transfery. 4x ubytovanie v 3* hoteloch s polpenziou na Srí Lanke, vstupy do pamiatok podľa programu. Miestny prelet na Maldivy. 4x ubytovanie s polpenziou v 4* hoteli na Maldivách. Slovensky/česky hovoriaci sprievodca počas okruhu a asistencia česky hovoriaceho zástupcu po prílete a pri odlete z Male.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká z Viedne alebo Bratislavy

Ubytovanie

3* hotely na Srí Lanke, 4* hotel na Maldivách

Strava

Polpenzia, možnosť doplatiť plnú penziu alebo all inclusive počas pobytu na Maldivách.

Itinerár

1. deň:
Odlet z Bratislavy alebo z Viedne.
2. deň:
Prílet na Srí Lanku, do hlavného mesta Colombo. Po prílete sa zoznámime s touto čarokrásnou a tajomnou krajinou. Negombo.
3. deň:
Dambulla. Zlaté jaskynné chrámy v Dambulle považujú mnohí za najspirituálnejšie miesto na Srí Lanke.  Mystickú atmosféru miesta vytvára až 150 sôch Budhu a množstvo farebných fresiek na stenách. Vstup do jednotlivých jaskýň je zo 100 m vysokého skalného masívu, ktorý otvára pohľad na nádhernú panorámu krajiny. Pozrieme si stredoveké kráľovstvo Polonnaruwa. Mesto zostalo takmer v pôvodnej podobe napriek tomu, že je staré viac než 800 rokov. Jeho slávu pozdvihol kráľ Parakramabahu I. v 12. storočí. Mestom prechádzalo množstvo zavlažovacích kanálov, bolo tam postavených množstvo chrámov a sôch Budhu. Do dnešného dňa sa zachovali pomníky slávnych, ktoré slúžia ako modliace miesta.
4. deň:
Sigirya čiže „Levia hora“, trón kráľa Kasyapa alebo „Pevnosť v oblakoch“, skala týčiaca sa strmých 200 m nad okolitý terén, patrí medzi tie najväčšie zaujímavosti a od roku 1982 je zapísaná v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Na tejto pevnosti sa odohral príbeh zrady a boja o moc, ktorý môžeme čítať zo zvyškov kráľovského paláca a fresiek dievčenských postáv. Po „levích schodoch“ vystúpime až na vrchol tohto mimoriadneho monumentu. Popoludní možnosť fakultatívneho výletu safari na džípoch  alebo slonie safari.
5. deň:
Cestou do Kandy navštívime dedinu Matale, ktorá je plná ajurvédických záhrad s korením a miestnym ovocím. Príchod do Kandy, hlavného mesta sinhálskeho kráľovstva až do roku 1815, keď nadvládu prevzali Briti. Uprostred mesta sa rozkladá umelo vytvorené jazero z roku 1807. Na jeho brehu stojí najposvätnejšia budhistická pamiatka Dalada Maligawa - Chrám Budhovho zubu. Večerná prehliadka chrámu a návšteva typického predstavenia kandyjskej tanečnej skupiny.
6. deň:
Navštívime kráľovské botanické záhrady Peradenyia, kde najlepšie spoznáme bohatstvo a rozmanitosť miestnej flóry.  Cestou sa zastavíme v sloňom sirotinci v Pinnawala, kde momentálne žije približne 70 slonov, vrátane tých najhravejších a najrozkošnejších sloních mláďat, zachránených po rôznych zraneniach z džungle. Ich kŕmenie a kúpanie je obrovským zážitkom. Návrat do Colomba. Prelet na Maldivy.
7. deň:
Čaká nás pobyt na nádhernách plážach tropického raja na Maldivách s polpenziou.
8. deň:
Pobyt na nádhernách plážach tropického raja na Maldivách s polpenziou.
9. deň:
Pobyt na nádhernách plážach tropického raja na Maldivách s polpenziou.
10. deň:
Pobyt na nádhernách plážach tropického raja na Maldivách s polpenziou. Odlet do hlavného mesta Male a následný odlet do Európy.
11. deň:
Prílet do Bratislavy alebo do Viedne.
Poznámka
Maximálna veľkosť skupiny: 16 osôb

Lokalita