Základné info

Fantastický, čarovný a nezabudnuteľný – tak by sme mohli opísať indonézsky ostrov Bali, ktorý patrí k veľmi atraktívnym turistickým destináciám a spomedzi všetkých indonézskych ostrovov aj k tým najnavštevovanejším. Čím je práve Bali také okúzľujúce a príťažlivé? Určite sú to slnečné pláže, príroda a more, ale aj jedinečná atmosféra a pozitívna energia, ktorú môžete na tomto mieste nazývanom aj „Ostrov Bohov“ cítiť takmer na každom kroku.

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu. Transfer BA – letisko Schwechat – BA. Ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami, dopravu klimatizovaným autobusom, vstupné do všetkých pamiatok. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK. Rozlúčková večera na pláži Jimbaran. Silvestrovská večera počas silvestrovského termínu.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

letecká

Služby

Ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami, dopravu klimatizovaným autobusom, vstupné do všetkých pamiatok. Miestny sprievodca a sprievodcu slovenskej CK . Rozlúčková večera na pláži Jimbaran. Silvestrovská večera počas silvestrovského termínu.

Ubytovanie

4* hotel

Strava

raňajky

Itinerár

1. - 2. DEŇ
Odlet z Európy, prílet na Bali. Prvý dotyk s tradičnou vôňou Bali a večerným životom.

3. DEŇ
Dopoludnia máme voľný program, popoludní si spravíme výlet do centrálnej časti ostrova, návšteva chrámu Pura Taman Ayun, obkoleseného širokou priekopou, presun do Alas Kedaton – prejdeme sa posvätným lesom medzi stovkami makakov. Návšteva chrámu Pura Tanah Lot „Chrám mora a zeme“, založeného váženým hinduistickým mystikom Nirarthom v 16. storočí. Odvážni sa môžu dotknúť strážcov chrámu – jedovatých koralových hadov.

4. DEŇ
Navštívime najväčšií chrámový komplex na ostrove Besakih, pozostávajúceho z 30-tich samostatných chrámov. Komplex sa rozprestiera na úbočí najvyššej posvätnej aktívnej sopky Gunung Agung (3 014 m) a ospevuje históriu významných kráľovských rodov od 8. storočia. Prehliadka záhrady s tropickým ovocím, ochutnávka najdrahšej kávy na svete Kopi Luwak (cibetková káva), návšteva netopierej jaskyne Goa Lawa a výrobcu tradičného nástroja Gong.

5. DEŇ
Pozrieme si tradičné predstavenie Barong, ktoré zobrazuje Balijskú životnú filozofiu nekonečného boja dobra a zla. Rangda, Barong a krásne balijské tanečnice. Prehliadka tradičných balijských domov. Následne sa zastavíme a v meste Ubud, navštívime tradičný trh, dielne s drevorezbou z tropického dreva.

6. DEŇ
Relax na pláži, oddychový deň. V prípade silvestrovského termínu aj silvestrovská večera.

7. DEŇ
Dopoludnia voľný program, ktorý počas silvestrovského termínu môžeme využiť na oddych po novoročných oslavách. Popoludní si spravíme výlet na južný cíp ostrova, spoznávanie krajiny vápenca a vlnovcových stromov dorastajúcich až do výšky 60 m. Návšteva pôsobivého chrámu Pura Luhur Ulurwatu, čnejúceho sa na 70 m vysokom útese. Chrám, ktorý je domovom stoviek malých opíc ponúka nádhernú panorámu najmä pri západe slnka. Pozrieme si tanečné predstavenie Rámajána v sprievode slávneho tranzového tanca Kecak.

8. DEŇ
Spravíme si výlet do horskej oblasti Bedugul, navštívime trh s čerstvým tropickým ovocím v Candi Kuning, kde môžete ochutnať exotické chute – mango, ananás, rambutan, durian, vanilku. Navštívime chrám Ulun Danu na sopečnom jazere Bratan, budeme pokračovať k vodopádu Gitgit, obkoleseného bujnou vegetáciou a následne do dediny Banjar, kde sú termálne pramene. Prechod starým mestom Singaraja s koloniálnou architektúrou.

9. DEŇ
Navštívime dom „šamana deviatej generácie“, ktorý nám možno prezradí, ako sa pozerať na svet srdcom. Možnosť individuálnych konzultácií (fakultatívne).

10. - 13. DEŇ
Doprajeme si relax na pláži, fakultatívne je možnosť navštíviť sloniu farmu spojenú so sloním safari, v podvečerných hodinách sa presunieme na romantickú rozlúčkovú večeru pri západe slnka na pláži Jimbaran. Transfer na letisko, odlet do Európy.

Lokalita

Indonézia, Bali