Základné info

4-dňový poznávací zájazd do Benátok a okolia. Prehliadka historických a umeleckých skvostov Benátok, výlet loďou na ostrovy Murano, Burano a Torcello, výlet do Padovy, stredovekého centra umenia s prehliadkou najväčších atrakcií, Eganejské vrchy sopečného pôvodu preslávené viničom, mestečko Arquá Petrarca, kde žil stredoveký básnik a ochutnávka vína v jednej z vyhlásených pivníc.

benatky-mapa

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu na trase Viedeň - Benátky (Mestre) - Viedeň, Servisné poplatky, transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami na ostrove Lido di Venezia, poldenný výlet na benátske ostrovy, celodenný výlet do Padovy a do oblasti Euganejských vrchov, 1x ochutnávka vína,
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecky

Ubytovanie

3x v hoteli 3*

Strava

3x rozšírené kontinentálne raňajky

Itinerár

1. deň:
Transfer z Bratislavy do Viedne, odlet do Benátok – mesta ležiaceho na 118 ostrovoch, vzájomne oddelených kanálmi a pospájaných krásnymi mostmi. Po prílete odchod na ubytovanie a následne začiatok pešej prehliadky mesta so sprievodcom - Dóžací palác, Most vzdychov, Námestie sv. Marka s Bazilikou sv. Marka, Hodinová veža, Ponte Rialto. Návrat na ubytovanie.

2. deň:
Po raňajkách presun do Benátok na dokončenie prehliadky - prezrieme si benátske baziliky Frari a Salute, Gallerie dell Accademia (fakultatívne vstup do múzea) a ďalšie zaujímavosti. V popoludňajších hodinách sa vyberieme na výlet loďou po benátskych ostrovoch Murano, Burano a Torcello. Na ostrove Murano absolvujeme prehliadku výrobne známeho muránskeho skla. Na ostrove Burano, ktorý je centrom benátskeho čipkárskeho priemyslu, sa budeme môcť pokochať krásou pravej benátskej čipky a na ostrove Torcello si prezrieme známu katedrálu Santa Maria Assunta. Návrat na ubytovanie.

3. deň:
Dnes sa vyberieme na výlet do Padovy, stredovekého strediska umenia, kde si nenecháme ujsť najväčšie atrakcie - Kaplnku degli Scrovegni so vzácnymi freskami zo 14. storočia (vstup potrebné rezervovať vopred), Baziliku Sant’ Antonio, Eremitánske múzeá, jedno z najväčších námestí v Taliansku - Prato della Vale, či najstaršiu botanickú záhradu v Európe, vysadenú univerzitnou Fakultou medicíny v roku 1545 so zbierkou liečivých bylín, ktorá bola zaradená do zoznamu UNESCO. Popoludní sa presunieme do oblasti Euganejských vrchov (Colli Euganei) – kužeľovitých kopcov sopečného pôvodu, v súčasnosti preslávených vďaka viniču a horúcim prameňom. Navštívime malebné mestečko Arquá Petrarca, kde žil stredoveký básnik Francesco Petrarca. Prezrieme si jeho dom, zdobený freskami. Podvečer možnosť ochutnať víno v jednej z miestnych vínnych pivníc. Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Po raňajkách osobné voľno. V popoludňajších hodinách odchod na letisko, odlet do Viedne a následný transfer do Bratislavy.

Lokalita

Benátky, Taliansko