Základné info

Tri zaujímavé miesta za pár dní. Multikultúrny Dubaj s nádhernými stavbami a s prívlastkom “NAJ” kam sa len pozriete. Moderné architektúra Hong Kongu v kontraste so zeleným Macaom. Arabská a čínska kultúra budú stáť proti sebe a bojovať o vašu priazeň počas cesty.

Termíny

CENA ZAHŔŇA : Leteckú dopravu. Miestne transfery. 3 x ubytovanie v 3* hoteli v Dubaji s raňajkami, 4 x ubytovanie v kvalitných 3*/4* hoteloch v Hongkong – Macao, prelet Dubaj – Hongkong, plavby loďou, vstupy a výlety podľa programu. Miestnych sprievodcov a slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká z Viedne

Služby

Za poplatok :
Vstupné víza do Číny 60 EUR + popatok za vybavenie víz 16 EUR. Povinné prepitné pre miestnych sprievodcov, nosičov a vodičov (cca 40 USD/osoba – platba na mieste sprievodcovi).

Ubytovanie

Hotely 3*/4* podľa programu

Strava

Raňajky

Itinerár

1. deň:

Odlet z Európy, prílet do Dubaja. Dynamicky sa rozvíjajúce multikultúrne mesto, plné nádherných skvostov architektúry, ktoré nemajú vo svete konkurenciu. Ubytovanie v mestskom hoteli.

2. deň:

Deň venujem prehliadke starej i novej časti tohto multikultúrneho mesta. Začneme zastávkou na fotenie pri najznámejšom hoteli na svete Burj Al Arab, po Jumeirah Beach Road sa dostaneme sa dostaneme k belostnej mešite Jumeirah Mosque, kde sa zastavíme na fotenie, pokračovať budeme na trh s korením a k Zlatému trhu. Vodným taxíkom abra sa prevezieme cez Dubai Creek, pozrieme si Dubajské múzeum. Vystúpime na najvyššiu budovu sveta Burj Khalifu, 2 hodinové voľno venujeme nákupom v najväčšom nákupnom centre Dubai Mall, kde sa nachádza i obrovské akvárium, lodičkou sa prevezieme po Dubai Marina, následne sa odvezieme na ikonický Palmový ostrov, ktorému dominuje známy hotel Atlantis The Palm a deň zakončíme na známom trhu Souq Madinat. Večer nás čaká plavba na tradičnej arabskej lodi Dhow s dobrou večerou, počas ktorej si vychutnáme nádherný pohľad na vysvietené mesto.

3. deň:
Dnešný deň bude oddychovým dňom. Venujeme ho nákupom, kúpaniu v teplých vodách zálivu alebo ho môžeme stráviť na niektorom z fakultatívnych výletov (púštne safari, vodný park Aquaventure, Abu Dhabi city tour, Ferrari World a pod.). V neskorých večerných hodinách sa presunieme na letisko.

4. - 5. deň
V skorých ranných hodinách prelet do Hongkongu. Po prílete sa presunieme do prístavu a preplavíme sa na Macao, ktoré je starou portugalskou kolóniou. Navštívime jeden z jeho najväčších chrámov Kun Lam, múzeum a citadelu a skelet St. Paul Cathedral, symbol Macaa, najväčší katolícky kostol v Ázii (po požiari v roku 1835 sa zachovala len masívna kamenná fasáda. Na ostrove Taipa nás čaká spoločná prechádzka po Largo de Senado, ktorý je ústredným bodom mesta a je obklopený budovami v portugalskom štýle. Deň zakončíme prechádzkou po hlavnej ulici Avenida de Almeida Ribeiro.

6. - 7. deň
Z prístavu v Macao sa preplavíme do Hongkongu. Mesto bolo do roku 1997 pod britskou správou a charakterizujú ho najmä mrakodrapy. Naša prehliadka začne vyhliadkou na mesto z vrcholu Victoria Hill, zastavíme sa aj pri Repulse Bay. Loďou sa poplavíme do starej vodnej dediny Aberdeen. Časť Kowloon, pozemková časť Hongkongu. Hviezdna ulica, jadeitový a vtáčí trh.

8. - 9. deň
Voľno na nákupy v Hongkongu alebo voľný program po dohode so sprievodcom, transfer na letisko, v skorých ranných hodinách odlet do Európy.

Lokalita

Spojené Arabské Emiráty, Macao