Základné info

8-dňový zájazd po najlepšom, čo môže Dubaj a Emiráty ponúknuť. Výhliadka z najvyššej budovy sveta, púštne safari – adrenalínový zážitok na piesočných dunách, pozorovanie tučniakov v Ski Dubai, Aqaadventure – najväčší vodný park v Emirátoch, Ferrari World v Abu Dhabi, oddych pri pláži v Ras Al Khaimah, tento okruh ponúka naozaj svetové atrakcie.

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu; servisné poplatky; Transfer BA – letisko – BA (pri odletoch mimo BA); Miestne transfery počas programu; 4x ubytovanie v kvalitnom 4* mestskom hoteli s polpenziou v Dubaji; 2x/3x ubytovanie v 4* plážovom hoteli v Ras Al khaimah s polpenziou; Výlety a vstupy podľa programu – Dubaj City tour, púštne safari, tučniaci v Ski Dubai, Dhow cruise, Aquaventure, výlet do Abu Dhabi, Ferrari World, mešita; Služby miestneho a česky hovoriaceho sprievodcu/delegáta.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká z Bratislavy / Viedne.

Ubytovanie

4* mestský hotel v Dubaji, 4* plážový hotel v Ras Al Khaimah.

Strava

Polpenzia

Itinerár

1. deň:
Odlet z Európy, prílet do Dubaja. Už po prílete na nás dýchne duch tejto nádhernej arabskej krajiny s množstvom architektonických skvostov, ktoré nemajú nikde inde vo svete konkurenciu. Transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň:
Po raňajkách sa vydáme objavovať najznámejší emirát Dubaj, ktorý vyrástol z púšte v neuveriteľne krátkom čase. Nahliadneme do tajov dávnych štvrtí Bastakia a Deira, vyfotíme si belostnú mešitu Jumeirah a možno začujeme aj volanie na modlitbu. Na vodnom taxíku Abra sa prevezieme cez dubajskú zátoku Dubai Creek a zabavíme sa zjednávaním na trhu so zlatom a korením. Pozrieme si 828 m vysokú najvyššiu stavbu sveta, Burj Khalifa, z ktorej sú neuveriteľné výhľady na celý Dubaj (výstup za poplatok, objednanie vopred v CK). Zastavíme sa aj pri najznámejšom hoteli sveta Burj Al Arab. Popoludní nás čaká adrenalínový zážitok – púštne safari. Zažijeme adrenalínovú jazdu po pieskových dunách s profesionálnymi vodičmi, ktorí predvedú svoje zručnosti (čím viac budeme kričať, tým viac sa budú tešiť), v beduínskom kempe nahliadneme do života beduínov, pomaľujeme sa henou, vyskúšame si miestne tradičné odevy a vodnú fajku, pozrieme si západ slnka za obrovské pieskové duny. Zavŕšením dňa bude výborná večera a vystúpenie brušnej tanečnice.

3. deň:
Ráno nás čaká veľká atrakcia, strávime čas s malými tučniakmi v Ski Dubai. Deti si ich budú môcť pohladkať, vyfotiť sa s nimi (za poplatok), dozvedia sa o ich živote, uvidia ich kŕmenie a zabavia sa na ich neuveriteľných kúskoch. Presunieme sa na Palmový ostrov a nejaký čas strávime v najväčšom vodnom parku na Strednom východe Aquaventure. Jedinečný svet zábavy s bazénmi, toboganmi, umelými vlnami, detským hradom s rôznymi šmykľavkami, a mnohými ďalšími vodnými atrakciami. Nezabudnuteľným zážitkom najmä pre deti je návšteva Dolphin Bay, umelo vybudovaná lagúna s delfínmi, kde sa deti za pomoci inštruktorov dostanú do úzkeho kontaktu s týmito milými tvormi, môžu ich hladkať, zahrať sa s nimi a vidieť ich veselé kúsky (vstup je za poplatok, v prípade záujmu odporúčame rezervovať si vstup vopred v CK alebo hneď po príchode u sprievodcu). V podvečerných hodinách si vychutnáme plavbu s výbornou večerou na typickej drevenej lodi po Dubai Creeku, kochajúc sa nádhernými scenériami mesta pri západe slnka.

4. deň:
Tento deň bude veľkým zážitkom najmä pre malých pretekárov a oteckov. Pred nami je totiž návšteva jednej z najväčších atrakcií Emirátov a zároveň najväčšieho indoorového tematického parku na svete – Ferrari World v Abu Dhabi. Každému členovi rodiny ponúka zábavu, chvíle relaxu i adrenalínu. Dozvieme sa celú históriu stajne Ferrari, virtuálne, ako piloti lietadla navštívime domov Ferrari – Taliansko, zajazdíme si s najväčšími svetovými šampiónmi, na trenažéroch si osobne vyskúšame rýchlosť monopostov. Tí odvážnejší vyskúšajú rýchlodráhu Formula Rossa, pre deti je pripravený Junior GT, kde si môžu na malých autíčkach urobiť školu šoférovania, zažijú atmosféru skutočných pretekov na Junior Grand Prix a veľkou zábavou sú i malé autíčka na diaľkové ovládanie. Zaujímavá bude i návšteva miestnych obchodov s tovarom pod značkou Ferrari. Pred nami je ešte krátka prehliadka mesta Abu Dhabi a návšteva najväčšej a najkrajšej mešity v emirátoch - Sheikh Zayed Mosque.

5. deň:
V dopoludňajších hodinách sa presunieme do emirátu Ras Al Khaimah. Ubytujeme sa v plážovom hoteli.

6. deň:
Pobyt na pláži alebo možnosť fakultatívneho celodenného výletu k brehom polostrova Musandam, nachádzajúci sa na hraniciach sultanátu Omán. Navštívime typickú dedinku Dibba, preslávenú výrobou drevených lodí Dhows, nalodíme sa na arabskú plachetnicu, kde nás čaká výborný obed, šnorchlovanie, plávanie v kryštálovo čistých vodách a zábava v rytmoch arabskej hudby.

7. deň:
Po bohatom programe si vychutnáme deň voľna na pláži, relax, kúpanie, šnorchlovanie. Možnosť nákupov v niektorom z nákupných centier. V závislosti od leteckej spoločnosti –prenocovanie alebo vo večerných hodinách transfer na letisko.

8. deň:
V závislosti od leteckej spoločnosti – transfer na letisko alebo v skorých ranných, príp. dopoludňajších hodinách odlet do Európy.

Lokalita

Dubaj, Spojené arabské emiráty