Základné info

Nádherné mestá, bohatá história, kráľovské paláce, pozostatky Maurskej histórie a civilizácie, svetové skvosty umenia a architektúry. To všetko ponúka tento bohatý zájazd po Španielskom kráľovstve, od Barcelony, cez Madrid až po Andalúziu.

spanielsko

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu Viedeň – Barcelona – Viedeň, servisné poplatky; transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava; transfer letisko Barcelona – hotel – letisko Barcelona; 10 x ubytovanie s raňajkami; 9 x večera v hoteli 2*/3*; sprievodcu CK.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká z Viedne, autokarom počas zájazdu.

Ubytovanie

Ubytovanie v hoteloch kategórie 2*/3* počas zájazdu

Strava

10x raňajky, 9 x večera v hoteli.

Itinerár

1. deň:
Transfer na letisko do Viedne, odletdo Barcelony, transfer z letiska do hotela na pobreží Costa Brava/Costa Maresme, ubytovanie, individuálne voľno (možnosť pobytu pri mori), večera.

2. deň:
Raňajky, odchod do Zaragozy – nádherného historického mesta a metropolyAragónska, ktoré sa pýši nádhernými renesančnými šľachtickými palácmi. Dominantou mesta je bazilika Panny Márie, katedrála La Seo a arabský opevnený palác Aljafería

z 11. storočia - veľkolepá ukážka maurskej architektúry. Po prehliadke mesta (Katedrála, námestie Santa María del Pilar, mudéjarské kostoly, mestská tržnica), odchod na ubytovanie medzi Zaragozou a Madridom. Večera.

3. deň:
Raňajky, odchod na prehliadku Kráľovskéhopaláca El Escorial, pokračovanie do Madridu, okružná jazda a prehliadka mesta – Plaza de Espaňa, ktoré pripomína slávneho spisovateľa Cervantesa prostredníctvom súsošia jeho románových hrdinov – Dona Quijota a verného sluhu Sancha, exteriéry Kráľovského paláca, prestavaného z bývalej arabskej pevnosti, Plaza Mayor – námestie námestí, centrum života Habsburgovcov 17. storočia, historické budovy, obchodíky, terasya niečo pod zub v tapas baroch. Hneď v blízkosti je Puerta del Sol (Slnečné námestie) a nakoniec zostáva Gran Vía – hlavná ulica a súčasne najmodernejšia časť mesta. Možnosť návštevy galérie El Prado, odchod na ubytovanie a večera.

4. deň:
Raňajky, transfer do Toleda, vzdialeného od španielskeho hlavného mestaMadrid približne 70 kilometrov, je plné chuti historického Španielska a rôznych pamiatok - kresťanských, ako aj zachovaných z islamskej nadvlády. Prekrásny výhľad na kaňon s riekou Tajo a na okolitý kraj Kastílska v kombinácii s úzkymi kamennými uličkami je nezabudnuteľný. Prehliadka mesta (katedrála, Chrám sv. Tomáša, námestie Zocodóver, Múzeum El Greca), návšteva tradičnej toledskej manufaktúry (ozdobné zbrane z toledskej ocele, šperky), odchod do Cordoby, začiatok prehliadky mesta. Ubytovanie v okolí a večera.

5. deň:
Raňajky, prehliadka Cordoby, jedného z najnavštevovanejších španielskych miest. Mezquita je jediná mešita, ktorá sa zachovala zo španielskeho stredoveku a patrí k najkrajším na svete. Očarujúce sú tiež biele domčeky, na stenách zavesené črepníky s rôznofarebnými kvetmi, uličky, kde sa sotva zmestí človek a moped. Po prehliadke Cordoby (mešita, exteriéry Alcázaru, Židovské mesto, typické „kvetinové“ ulice s arabskými patiami) odchod do Sevilly, kde jedno námestie je krajšie ako druhé. Mesto sa pýši 3. najväčšou katedrálou v Európe, kráľovský palác – Reales Alcázares je dokonalým príkladom múdejarskej architektúry. Po prehliadke mesta (katedrála, La Giralda, Zlatá veža, maurský palác Alcázar – exteriéry), ubytovanie v okolí, večera.

6. deň:
Raňajky, odchod na prehliadku britskej kolónie Gibraltar, známej jedinou voľne žijúcou kolóniou opíc v Európe. Po ceste zastávka na najjužnejšom mieste európskeho kontinentu - v Tarife, transfer do Granady, ubytovanie v okolí mesta a večera.

7. deň:
Raňajky, prehliadka Granady (katedrála, kráľovská kaplnka, Albaicín)a následne návšteva perly maurskej architektúry – Alhambry, palácového a pevnostného komplexu s úžasnými záhradami Generalife, ktorý bol sídlom maurských vládcov Granady. Vďaka svojej nádhere a historickej hodnote sa táto pamiatka prepracovala aj medzi finalistov nových sedem divov sveta. Transfer do Valencie, ubytovanie.

8. deň:
Raňajky. Prehliadka Valencie. V starobylom centre mesta s nachádza viacero románskych, gotických a renesančných architektonických pamiatok, ako napr. budova bývalej hodvábnej burzy La Lonja zo 16. storočia, katedrála Seu s 51 m vysokou gotickou vežou Micalet, z ktorej je nádherný pohľad na celé mesto. Centrom mesta je Plaza del Ayuntamiento – radničné námestie s palmami, fontánou a parkom. Odchod na pobrežie Costa Brava/Costa Maresme, ubytovanie a večera.

9. deň:
Po raňajkách výlet k mysticky a nadpozemsky pôsobiacemu pohoriu s horským kláštorom Montserrat, ktorý je najvýznamnejšiím pútnickým miestom Katalánska. Prehliadka, návrat do hotela, večera.

10. deň:
Raňajky, odchod do Barcelony, prehliadka mesta (gotická štvrť, La Rambla, Kolumbov pamätník, Antonio Gaudí – Sagrada Familia, La Pedrera, Casa Batlló, Park Güell, Montjuic) možnosť návštevy morského akvária, či múzea Pabla Picassa), návrat do hotela, večera.

11. deň:
Raňajky, transfer na letisko v Barcelone, po prílete do Viedne transfer do Bratislavy.

Lokalita

Barcelona, Španielsko