Základné info

To najlepšie čo India ponúka, nájdete v tomto 8-dňovom zájazde po tejto fascinujúcej krajine. Neskutočný ruch hlavného mesta Delhi, čarovná Agra s ohromujúcou červenou pevnosťou a Taj Mahalom – najkrajšou stavbou sveta, Jaipur s veľkolepými palácmi, a omnoho viac…

india

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu. Servisné poplatky. Transfer BA-letisko-BA. Všetky miestne transfery. 6x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami v Indii. Vstupy do pamiatok a výlety podľa programu. Jazda na slonoch alebo džípoch (pevnosť Amber). Sprievodca CK.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká z Viedne

Ubytovanie

3* hotely

Strava

Raňajky. Možnosť doobjednať polpenziu.

Itinerár

1. deň:
Odlet z Európy.

2. deň:
Prílet do Dillí v ranných hodinách. Indiu začneme spoznávať od hlavného mesta. Prehliadka Starého a Nového Dillí – Červená pevnosť, Piatková mešita – najväčšia indická moslimská svätyňa, Prezidentský palác, oficiálna rezidencia prezidenta, prejdeme bulvárom Rajpath, ktorý je miestom konania všetkých oficiálnych ceremónií, navštívime areál Kutub Minár s povestným nehrdzavejúcim 72 metrov vysokým minaretom.

3. deň:
Budeme pokračovať v prehliadky Dillí, voľno.

4. deň:
Agra, bývalé hlavné mesto mughalskej ríše. Pred sebou máme prehliadku tohto nádherného mesta, skvostu architektúry a jedného z ôsmych divov sveta – chrámu Tádž Mahal, ktorý nechal z bieleho mramoru postaviť sultán Šahdžahán pre svoju milovanú manželku Mumtáz Mahal. Stavba trvala 22 rokov a do dnešných čias je symbolom veľkej lásky. Podvečer navštívime Červenú pevnosť s mramorovými pavilónmi, jeden z vrcholov staviteľstva Mughalov, ktorá dodnes rozpráva ich príbehy.

5. deň:
Cestou do Džajpúru sa zastavíme v bývalom sídelnom meste sultána Akbara – Fatehpur Sikri, pozrieme si palác z červeného pieskovca so známymi pavilónmi Paňč Mahal a Dívaní-chás, astrologické observatórium vybudované maharadžom Džaj Sihn II., kde sa cisár oddával veciam vedeckým a ezoterickým, Mestský palác s múzeom. Večer sa prejdeme Džajpúrom, ktorý je volaný i „ružovým mestom“.

6. deň:
Deň začneme prehliadkou pevnosti Amber (sídlo radžastanských maharadžov), známej svojimi medovo sfarbenými palácmi, situovanými na vrchoch Aravalli, kam sa dostaneme na slonoch alebo na džípoch, čo bude nezabudnuteľný zážitok. Pozrieme so Zrkadlovú sieň a Sieň radosti. Veľmi silný dojem v nás zanechá Hawa Mahal „palác vetrov“, ktorý bol sídlom džajpúrskych maharání.

7. deň:
Presunieme sa opäť do Dillí, podľa voľného času ešte prehliadka mesta. Transfer na letisko k medzinárodnému odletu do Európy. Pre záujemcov možnosť predĺženia pobytu v Goa, ajurvédskeho pobytu alebo ajurvédskych ciest v Kerale alebo pobytu na nádherných Andamaských ostrovoch alebo na súostrový Lakshadweep (cena na vyžiadanie v CK).

8. deň:
Odlet do Európy.

Lokalita

India