Základné info

Jordánsko, bohaté na dejepisné pamiatky a pozoruhodnosti, patrí medzi najzaujímavejšie krajiny pre turistov. Obyvatelia sú známi tradičným pohostinným prístupom. Jordánsko je úchvatnou krajinou, ktorá dýcha tajomstvom východu. Svätá zem, kde sa odohrávali biblické udalosti, kde tiahli križiacke výpravy cez Jerash, starodávne rímske mesto, na juh smerom na Kerak, ktorý je známy svojim arborétom. Lawrence z Arábie vyrážal odtiaľ, z púšte Wadi Rum, so svojim vojskom proti otomanom do Aqaby. Najväčším zázrakom Jordánska je však mesto vytesané do ružových skál – Petra, ktorú pokladajú za ôsmy div sveta. Jordánsko ponúka širokú paletu možností ako stráviť dovolenku, či už je to objavovanie histórie, alebo leňošenie pri mori – pri liečivom Mŕtvom mori, alebo pri priezračnom Červenom. Pocit kúpania sa v Čevenom mori je fantastický. Krásny podmorský koralový svet, aký sa Vám naskytne v tomto mori, môžete uvidieť iba v Karibiku, či v Tasmánskom mori v Austrálii. Koraly začínajú už od dvoch – troch metrov od brehu.

 

 

Termíny

CENA ZAHŔŇA : Leteckú dopravu Praha - Ammán - Praha - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) * servisné poplatky * 7 x nocľah v hoteloch 3* s polpenziou počas okruhu * Miestne transfery * vstup do všetkých objektov uvedených v itinerári * český sprievodca počas pobytu(min.12 osôb)
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká z Prahy (za príplatok z Viedne)

Ubytovanie

Hotely kategórie 3* podľa programu

Strava

Polpenzia počas zájazdu

Itinerár

1. deň:
Odlet v ranných hodinách cez Viedeň do Ammánu. Privítanie na letisku, transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň:
Krátka prehliadka Ammánu, návšteva archeologického múzea. Následne odchod k návšteve púštnych pevností Qars Kharane a Qasr Amra (UNESCO), ktoré sú spomienkou na počiatky a rozkvet islamsko-arabskej civilizácie. Pevnosť Qasr Amra bola na konci 19. storočia znovu objavená českým cestovateľom Aloisom Musilom alias Musa ar Rueil. Návrat do Ammánu.

3. deň:
Dnes návštívite unikátnu rímsku pamiatku Jerash. Mesto bolo postavené za zlatého veku rímskej nadvlády. Predtým známe ako Gerasa a teraz je všeobecne uznávané ako jedno z najlepšie zachovaných rímskych provinčných miest na svete. Ešte dnes môžeme obdivovať rímsky urbanizmus, spevnené a kolonádové ulice, chrámy, divadlá, priestranné verejné priestranstvá, námestia, kúpele, fontány a mestské hradby obklopené vežami a bránami. Budete pokračovať do Ajlun, kde okrem jedného z najstarších minaretov v Jordánsku návštívite rovnomenný križiacky hrad Ajlun, z ktorého je vidieť do Libanonu, Izraela a samozrejme do Jordánska. Návrat do Ammánu.

4. deň:
Ráno odchod do Madaby, preslávenej predovšetkým byzantskými pamiatkami. Mesto Madaba je tiež známe ako "Mesto mozaiky". Ďalej navštívite horu Nebo (jedno z najviac cenených svätých miest Jordánska a miesto, kde bol pochovaný Mojžiš). Malý byzantský kostol na mieste bol postavený pri príležitosti návštevy Jordánska pápežom Jánom Pavlom II. Pred príchodom do Petry ešte návštívite križiacky hrad Karak. Nocľah v meste Petra.

5. deň:
Celodenná návšteva unikátnej svetovej pamiatky - mesta Petra (UNESCO). Vstup do Petry možno nájsť v kľukatej, úzke tiesňave Siq kmlangen. V ružovom meste uvidíte chrámy, kláštory, hrobky, obytné domy, rímske divadlá a to všetko vytesané v niekoľkých úrovniach do ružovej pieskovcovej skaly vysokej sto metrov. Pokladnica, ktorá je vrcholom zručnosti starovekých kamenárov, jednoznačne dominuje tunajším monumentom. Staré mesto Nabatejcov je jednou z najvýznamnejších pamiatok ľudstva.

6. deň:
Ráno sa vydáte na návštevu púštnej rezervácie Vádí Rum (UNESCO). Wádí Rum je tiež nazývané mesačným údolím. Tunajšia púštna krajina, z ktorej vystupujú skalné veže, skalné brány, rokliny a tiesňavy je fascinujúcim miestom. Jedná sa o pamätné miesto, kde princ Faisal Bin Hussein a T.E. Lawrence organizovali základ arabskej vzbury proti Ottomanovi v prvej svetovej vojne. Okrem toho je tu aj cenné archeologické nálezisko, kde je veľa skalných rytín a nápisov, vrátane kresieb zvierat a ľudských postáv. Absolvujete niekoľkohodinovú prechádzku džípom v púšti, počas ktorej okrem iného návštívite vodopád v Al Wadi. Po ceste do Ammánu ešte uvidíte zrúcaniny križiackeho hradu Shobaku. Nocľah v Ammáne.

7. deň:
Dopoludnia návšteva Bethanie, krásneho miesta v zaujímavej krajine na brehu Jordánu. V Bethanie bol pokrstený Ježiš Kristus. Popoludní presun k najnižšiemu bodu našej planéty, Mŕtvemu moru, s vysokým obsahom solí a minerálov. Kúpanie, oddych, prejazd do Ammánu. Nocľah v Ammáne.

8. deň:
Odchod na letisko a odlet do Prahy(Viedne).

Lokalita

Jordánsko