Základné info

10-dňový autokarový zájazd na Korziku ponúka neobyčajné zážitky. Samotný francúzsky ostrov je neobyčajný, najhornatejší v Stredozemnom mori. Polovicu z neho pokrývajú lesy a má vrchy, ktoré siahajú až do výšky 2710 metrov. Je fascinujúce vydať sa do rodiska cisára Napoleona Bonaparteho, po ktorom sú pomenované mnohé miesta na Korzike.

kor1

Termíny

CENA ZAHŔŇA: 7x ubytovanie v hoteli 2*/3* s raňajkami, 3x večeru, sprievodcu CK, dopravu luxusným autokarom, trajekt na ostrov Korzika z pevniny a späť.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Autokárom

Ubytovanie

7x ubytovanie v hoteli 2*/3*.

Strava

7x raňajky.

Itinerár

1. deň:
Odchod zo Slovenska podvečer (cca o 20:00), tranzit cez Rakúsko a Talianska do Livorna.

2. deň:
Popoludní trajekt z Livorna do Bastie, ubytovanie.

3. deň:
Raňajky. Presun do Calvi. Calvi je najobľúbenejším strediskom na ostrove Korzika a leží v rovnomennom zálive. Svojim návštevníkom ponúka 6 km dlhých piesočnatých pláží, prekrásne staré mesto s úzkymi uličkami a prístavnou promenádou, kde si môžu vychutnať prímorskú atmosféru. Ubytovanie. Večera.

4. deň:
Raňajky. Oddych na pláži. Fakultatívne výlet loďou do Porta. Užijeme si atmosféru pohodovej prímorskej dedinky Porto. Prímorskému letovisku na západnom pobreží dominuje “Golfe du Porto”, strážna veža postavená Janovčanmi na obranu proti nájazdom Saracénov. Oddýchneme si na pláži. Návrat na ubytovanie, večera.

5. deň:
Raňajky. Ráno vyrazíme smerom do vnútrozemia. Návšteva „najkorzickejšieho“ mesta Korziky – Corte, situovaného v samom srdci ostrova. Prehliadka mesta – Citadela, kostol Nanebovstúpenia a malebné uličky, ktoré boli počas krátkeho obdobia korzickej nezávislosti svedkami najväčšieho rozkvetu korzickej vzdelanosti. Poobede výlet údoliami Tavignano a Restonica. Údolie Tavignano patrí medzi najkrajšie a najhlbšie horské údolia Korziky. Údolie Restonica tvoria žulové skaliská, priezračné zelené horské bystriny a ľadovcové jazierka. Presun na západné pobrežie ostrova, ubytovanie v okolí Ajaccia, večera.

6. deň:
Raňajky. Dnes nás čakajú panoramatické výhľady pri presune po západnom pobreží na juh do rodiska slávneho Napoleona Bonaparteho. Ajaccio, najväčšie a hlavné mesto ostrova, typické svojimi pôvabnými námestiami a múzeami, láka návštevníkov rodným domom Napoleona Bonaparte, palmovými a platanovými promenádami priam pozývajúcimi na pohodovú prechádzku popri pobreží. Ubytovanie.

7. deň:
Raňajky. Výlet do atraktívneho mesta Bonifacio, ktoré leží na najjužnejšom cípe Korziky. Mesto s výbornou polohou leží na 70 m vysokom vápencovom brale nad tyrkysovými vodami Stredozemného mora. Prehliadka citadely, ktorú vybudovali Janovčania. Z citadely vedú do mesta dve schodiská, tretie s názvom Schodisko Kráľa aragonského vedie k moru a podľa legendy ho vytesali Aragonci za jednu noc. Prehliadka malebného centra Vielle Ville (starého mesta), námorníckeho cintorína alebo vychádzka k majáku Phare de Pertusato. Fakultatívne plavba loďou do neďalekých jaskýň a zátok (calanque) a plavba okolo mesta k najznámejšej skale Korziky, nazývanej zrnko piesku (Grain de Sable). Pohľad z mora na mesto na vysokom bielom vápencovom brale je jedinečný a žiadny návštevník mesta Bonifacio by si ho nemal nechať ujsť. Ubytovanie.

8. deň:
Deň v Porto Vecchio – mestečku s údajne jednými z najkrajších pláží na svete. V popoludňajších hodinách presun do Bastie, ubytovanie.

9. deň:
Raňajky. Prehliadka starého mesta Bastie – prístav, námestie St. Nicolas, radničné námestie, kostol St. Jean Baptiste, citadela zo 16. storočia. Posledné prechádzky a nákupy. Nalodenie na trajekt do Livorna. Pokračovanie v ceste cez Taliansko a Rakúsko.

10. deň:
Príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

Lokalita

Francúzsko, Korzika