Základné info

Miesto plné živej a často neuveriteľnej histórie. Kuba je perla Antíl, ostrov žiarivej tropickej zelene, miešaných nápojov, preslávených cigár a krásnych žien. Ostrov ktorý bol kedysi legendou, kde život beží naplno aj napriek všetkým vonkajším úskaliam. Kuba si vďaka svojej izolácii uchovala atmosféru menej uponáhľanej doby, kedy bol život zložený z drobných ľudských radostí a veľkých tragédií.

kuba1

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu z Budapešti alebo z Viedne. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko - BA. Miestne transfery. 3x ubytovanie v Havane v 3*/4* hoteli s polpenziou, obedy počas výletov, 2x ubytovanie v Trinidade alebo v oblasti Sancti Spiritus, 6x, 7x ubytovanie na Varadere v 4* hoteloch s all inclusive. Vstupné do pamiatok a múzeí podľa programu. Hodinovú jazdu na starých amerických autách. Miestneho sprievodcu počas okruhu.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká z Viedne/Budapešti

Ubytovanie

V 3* resp. 4* hoteloch počas okruhu i počas pobytu na Varadere.

Strava

Polpenzia počas okruhu, obedy počas výletov, all inclusive počas pobytu v Trinidade a na Varadere.

Itinerár

1. deň:
Odlet z Viedne alebo z Budapešti, prílet na Kubu (Havana/Varadero), transfer do hotela.

2. deň:
Program začneme prehliadkou kubánskej metropoly Havany. Moderná univerzita a Námestie revolúcie v kontraste s UNESCO chránenou štvrťou Havana vieja. Svetoznáme a najmä rušné nábrežie s promenádou Malecón s vyhliadkou na pevnosť El Morro, chrániace ústie zálivu. Rezidenčná štvrť Vedado, Kolumbov pamätník, koloniálne El Capitolio – replika amerického vzoru, bývalý prezidentský palác a Gran Teatro, Central Park. Pešia prechádzka uličkami starého mesta, námestie sv. Františka s katedrálou a čulým ruchom. Uvidíme aj kubánske ženy v typickom bielom oblečení posedávajúce a fajčiace cigary, hudobníkov, tanečníčky. Veľkolepé námestie Plaza de Armas, Palác Villanueva, El Templete, múzeum rumu, obľúbené Hemingwayove podniky La Floridita a Bodeguita del Medio. Zažijeme veľmi zaujímavú hodinovú jazdu na starých amerických autách. Možnosť večernej návštevy známeho kabaretu (za poplatok, odporúčame objednať vopred v CK).

3. deň:
Presunieme sa do oblasti Piňar del Rio, ktorá je známa masívnymi vápencovými útvarmi mogotmi, s množstvom krasových útvarov a jaskýň a predovšetkým najlepších tabakových plantáží na svete. Navštívime miestneho výrobcu tabaku, zistíme, podľa čoho sa pozná tá pravá cigara pre pánov a dámy a ktoré cigary sú najkvalitnejšie. Cesta nás povedie do údolia Viňjales so zastávkou na vyhliadke „Los Jasmines“, odkiaľ uvidíme celé údolie, navštívime jaskyňu Cueva del Indio, preplavíme sa na starovekých lodičkách podzemnou riekou v útrobách jaskyne. Nesmieme vynechať známu kubánsku maľbu na skale Mural of the Prehistory. Návrat do Havany.

4. deň:
Cesta nás povedie do starého koloniálneho mesta Trinidad, so zastávkou v Guama na krokodílej farme a v dedinke Taino. Zastavíme sa v nádhernom mestečku Cienfuegos, ktoré je známe aj prívlastkom „Perla juhu“. Vďačí zaň kráse svojho historického centra, kde si pozrieme park Jose Martího, hlavné námestie obkolesené reprezentatívnymi stavbami a architektonickými skvostami s 19. a 20. storočia, mestské divadlo a významný Palacio de Valle.

5. deň:
Trinidad, romantické koloniálne mestečko sa teší patronátu UNESCO od roku 1988. Návšteva miestneho múzea, pestrofarebné uličky plné hráčov domina, baseballu a konských povozov bez jediného auta. Môžeme ochutnať tradičný koktail z trinidadského rumu a sirupu z cukrovej trstiny.

6. deň:
Vydáme sa cestou lemovanom plantážami cukrovej trstiny do Santa Clary, miesta posledného odpočinku národného hrdinu „Che“ Guevaru. Vykoľajený vlak označujúci rozhodujúce momenty Kubánskej revolúcie. Varadero.

7. deň:
Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere.

8. deň:
Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere.

9. deň:
Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere.

10. deň:
Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere.

11. deň:
Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere. Transfer na letisko, odlet.

12. deň:
Prílet do Európy.

Lokalita

Havana, Kuba