Základné info

Metropola Španielska so všetkými dôležitými námestiami, palácmi, zelenými plochami, či najkrajšími múzeami. Veď kto by netúžil aspoň nazrieť do El Prada s dielami majstrov El Greca, Velasqueza , Goyu a i. či prezrieť si Kráľovský palác? Fanúšikov futbalu zase osloví štadión Real Madridu, individuálne voľno umožní ochutnať to pravé tapas.

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu z Viedne, transfer Bratislava - letisko – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, okružnú autobusovú prehliadku, 3x ubytovanie v hoteli 3* v centre s raňajkami, sprievodcu CK.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká doprava z Viedne

Ubytovanie

Ubytovanie v hoteli kategórie 3* v centre

Strava

raňajky

Itinerár

1. deň:
Transfer na letisko, odlet do Madridu. Prvé zoznámenie s metropolou Španielska nám poskytne autobusová prehliadka. Necháme sa očariť všetkými dôležitými námestiami, ulicou Gran Vía, rozsiahlymi zelenými plochami či najkrajšími múzeami. Ak sa povie Real Madrid, všetci vieme, o čom je reč. Poznáme však názov štadióna, na ktorom toto futbalové mužstvo hráva svoje zápasy? Správne je Santiago Bernabéu, a my si ho prehliadneme z úplnej blízkosti. Individuálne voľno, príp. možnosť návštevy zábavného parku – Parque de atracciones v Casa de Campo, snáď najväčšom mestskom parku v Európe. Transfer do hotela a ubytovanie.

2. deň:
Raňajky. Naše putovanie naprieč históriou začneme na Plaza de Espaňa, pripomenieme si slávneho spisovateľa Cervantesa prostredníctvom súsošia jeho románových hrdinov – Dona Quijota a verného sluhu Sancha. Nahliadneme do útrob Kráľovského paláca, prestavaného z bývalej arabskej pevnosti. Prečo je Katedrála Almudena kontroverzná? Uvidíme to na vlastné oči. Plaza Mayor – námestie námestí, centrum života Habsburgovcov 17. storočia, historické budovy, obchodíky, terasy a niečo pod zub v tapas baroch. Hneď v blízkosti je Puerta de Sol (Slnečné námestie). Nakoniec zostáva Gran Vía – hlavná ulica a súčasne najmodernejšia časť mesta. Návrat na ubytovanie.

3. deň:
Raňajky. Tento deň venujeme umeniu. Začíname na námestí Cibeles, mieste, kde sa prelína starý Madrid s moderným. Čakajú nás tri umelecké skvosty – Múzeum Thyssen – Bornemisza, El Prado (diela majstrov ako El Greco, Velázquez, Goya.) a múzeum Reina Sofía. Kto by sa príliš nasýtil toľkých kultúrnych zážitkov, potrebný oddych mu dopraje park El Retiro s botanickou záhradou či Krištáľovým palácom. Neobídeme ani prehliadku dizajnovo nevšednej vlakovej stanice Atocha, odkiaľ vychádzajú španielske rýchlovlaky AVE (300 km/h). Fakultatívne možnosť večere (typické „tapas“). Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Raňajky. Transfer na letisko a odlet, transfer do Bratislavy.

Lokalita

Madrid, Španielsko