Základné info

Rozprávka tisíc a jednej noci. Hnedé kasby, zelené oázy, červený Marakéš a modrý oceán. Krajina plná farieb a vôní. Križovatka arabskej, berberskej, rímskej, portugalskej a francúzskej kultúry. Spletité uličky zabudnutých miest, dramatické kaňony a vysoké minarety. Voňavý mätový čaj, lahodný kuskus, vodná fajka, tradičné farbiarne, volanie muezína a nekonečné zjednávanie.

maroko

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu, servisné poplatky, Transfer BA – letisko - BA. Vstupy do pamiatok (okrem vnútra veľkej mešity v Casablance). Miestne transfery. 7x/8x ubytovanie v 4* hoteloch s polpenziou, služby miestneho sprievodcu a služby slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká

Ubytovanie

Ubytovanie v hoteloch kategórie 4*

Strava

Polpenzia

Itinerár

1. deň:
Odlet z Európy, počas prestupu v Lisabone, v cene Lisabon city tour (v silvestrovskom termíne realizovaný v závislosti od letových časov). Prílet do Maroka. Cez modernú Casablancu, sa vydáme na cestu do mesta Rabat. Príchod do hotela, ubytovanie.

2. deň:
V dopoludňajších hodinách nás čaká prehliadka neobyčajne zeleného mesta Rabat s jeho najväčšími pamiatkami – pevnosť Kasbah Oudaya, Hasanova veža a Mešita, mauzóleum Mohammeda V., Mechouar (známe opevnenie okolo kráľovského paláca). Presunieme sa do Meknes (UNESCO. Navštívime „Marocké Versailles“, ktoré bolo založené v 17. storočí, spoznáme najkrajšiu marockú bránu Bab El Manasour a stajne kráľa M. Ismaila. Pozrieme si i novú a starú medinu. Vydáme sa na cestu do mesta Fez, cestou sa zastavíme v posvätných mestách Moulay Idirss a Volubilis. Príchod do Fez v neskorých večerných hodinách.

3. deň:
Ráno bude venované prehliadke mesta Fez (UNESCO), ktoré je právom považované za kolísku vzdelania a kultúry. Navštívime hrobky dynastie Merinides, uchváti nás miestny bazár, kde sa budeme predierať úzkymi uličkami medzi oslíkmi a necháme sa uniesť množstvom farieb a vôní, navštívime Medersas, mešitu Karouine a fontánu Nejjarine. Počas prechádzky sa stretneme aj s miestnymi výrobcami suvenírov, ktoré si budeme môcť zakúpiť.

4. deň:
Po skorých raňajkách sa vydáme na cestu do mesta Erfoud. Budeme prechádzať berberskou dedinou Immouzer du Kandar, cez cédrové lesy sa presunieme masívnym horstvom stredného Atlasu s nádhernými scenériami k jazeru Dait Aoua, prejdeme známym strediskom zimných športov Ifrane, narazíme na ďalšiu berberskú dedinu Azrou, ktorá je známa svojimi ručnými výrobkami z dreva a tkanými kobercami. Cestou nás čaká ešte mesto Errachidia a nádherné údolie Ziz s množstvom malých opevnených dediniek.

5. deň:
V skorých ranných hodinách možnosť fakultatívneho výletu na džípoch a ťavách na pieskové duny (veľmi obľúbený výlet), pozorovanie východu slnka nad púšťou. Po raňajkách sa vydáme na cestu do mesta Tinerhir. Prechádzať budeme nádhernými oázami, až sa dostaneme ku kaňonu Todra, kde medzi 300 m vysokými strmými skalnými útesmi vedie úzka cesta široká len 20 m, čo je nezabudnuteľným zážitkom. Pokračujeme údolím Dades s množstvom paliem a záhrad, kde sa pestujú ruže na výrobu parfumov. Cestou "Tisícich Kasbahov" sa dostaneme do mesta Ouarzazate.

6. deň:
Po raňajkách navštívime podľa záujmu filmové štúdiá (vstup za poplatok cca 50 AED) a 30 km vzdialený Ait Benhaddou Kasbahs „pieskový zámok“ (UNESCO), najdokonalejšiu ukážku tradičného predsaharského života. Vďaka svojej neopakovateľnej atmosfére sa stal súčasťou filmov Lawrenc z Arábie, Múmia, Alexander, Sedem rokov v Tibete a mnohých ďalších. Cez priesmyk Tizi n´Tichka sa dostaneme do Marakéša.

7. deň:
Deň venujeme prehliadke mesta Marakéš (UNESCO), druhého najstaršieho z kráľovských miest a nazývaného aj „Perlou juhu“. Pozrieme si najväčšie pamiatky – 70 m vysoký minaret Koutoubia, Menara a záhrady, hrobky dynastie Saadian a palác Bahia. V prípade záujmu návšteva záhrad Majorelle (za poplatok) s hrobom majstra módy Yves Saint Laurenta. Nevynecháme ani medinu, najznámejšie miestne súky a námestie Djemaa El Fna so zaklínačmi hadov, hudobníkmi a rozprávačmi.

8. DEŇ
Transfer do mesta Casablanca, prehliadka mesta - štvrť Ain Diab, lemovaná množstvom bazénov a známych reštaurácii, mešita Jeho Veličenstva Hassana II. (zvonku), námestie Spojených národov, námestie Mohammeda V., rezidenčná časť Anfa. Transfer na letisko, odlet do Európy.

Lokalita

Casablanca - Rabat - Fes - Ouarzazate - Marakéš - Casablanca, Maroko