Základné info

Spoznajte ikony Ameriky: San Francisco, Los Angeles, Las Vegas. Pridajte k tomu majestátny Grand Canyon a ďalšie skvosty prírody juhozápadu USA.

Termíny

CENA ZAHŔŇA : leteckú dopravu z Prahy (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), servisné poplatky, 10x ubytovanie kategórie 3 * s raňajkami, doprava autobusmi alebo mikrobusmi, vstupy do národných parkov, služby českého sprievodcu CENA NEZAHŔŇA : letiskové a bezpečnostné taxy 449,- EUR, fakultatívne vstupy a výlety, stravovanie a prepitné, vstupné vízum do USA, alebo autorizáciu ESTA, cestovné poistenie ECP 2,90 EUR/os./deň
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká z Prahy s prestupom ( na vyžiadanie možný odlet z Viedne, za príplatok )

Služby

- transfery autobusom alebo minibusom
- služby českého sprievodcu
- vstupy do NP podľa programu

Ubytovanie

Hotely 3* podľa programu

Strava

Raňajky

Itinerár

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom, odlet do Los Angeles. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie, voľný program. Nocľah v Los Angeles.

2. deň LOS ANGELES

Celodenná prehliadka Los Angeles o ktorom ktosi povedal, že pripomína nádor, ktorý pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste. V mekke filmového priemyslu nás čaká návšteva Chodníka slávy, premiérové kino Mann´s Chinese Theatre, Sunset Drive, Financial Center, milionárskej štvrti Beverly Hills, pláže Venice Beach či predmestia boháčov Santa Monica s kolotočom, ktorý poslúžil ako kulisa vo filme Podraz. Fakultatívna návšteva zábavného parku Universal Studios. Nocľah v Los Angeles.

3. deň JOSHUA TREE

Prehliadka Národného parku Joshua Tree - strhujúcej rezervácie žulových skál, kaktusových záhrad a pitoreskných lesov Juk krátkolistých. Cez Mohavskú púšť prejazd do Williamsu. Časť cesty pôjdeme po legendárnej Route 66, ktorá ako prvá cesta spojila východ so západom USA. Nocľah vo Williams.

4. deň GRAND CANYON

Odchod k veľkému kaňonu - najväčšej turistickej atrakcii štátu Arizona a možno aj celých Spojených štátov amerických. Fakultatívne odporúčame let nad touto gigantickou hračkou prírody s dĺžkou päťsto, šírkou dvadsaťpäť a hĺbkou jeden a pol kilometra. Kolosálny útvar si vychutnáme z mnohých prekrásnych vyhliadok, prípadne sa vydáme na peší výlet po okraji. Prejazd krajinou navažských indiánov do Page pri jazere Lake Powell. Nocľah v Page.

5. deň MAGICKÝ BRYCE CANYON

Prehliadka jazera Lake Powell a mohutnej priehrady Glen Dam vybudovanej na rieke Colorado. Možnosť návštevy prekrásneho Antilopieho kaňonu (fakultatívne), ktorý si získa srdce každého fotografa. Príjazd do NP Bryce Canyon. Táto rezervácia s červenými ihlanmi navažského vápenca je považovaná za vrcholné dielo čarujúcej prírody Utahu. Nocľah v blízkosti rezervácie Bryce Canyon či v jeho blízkosti.

6. deň ZION – LAS VEGAS

Prieskum Národného parku Zion, ktorého krajinný vzorec určujú hlboké kaňony a divoké riečky. Podnikneme peší výlet k niektorému zo zaujímavých miest parku. Skoro popoludní nasleduje presun do Las Vegas - veľkomesta hazardu a oslnivých atrakcií. Prejazd najživšou ulicou tzv. Stripe spojená s návštevou vybraného kasína a večerou. Vo zvyšku dňa voľno za povzbudivého cingotu mincí hracích automatov. Nocľah v Las Vegas.

7. deň ÚDOLIE SMRTI

Putovanie NP Údolia smrti s najnižším (86 m pod úrovňou mora) a taktiež najteplejším bodom západnej pologule. V roku 1913 tu bola nameraná rekordná teplota 57 stupňov Celzia v tieni, o jeden viac bolo len v Líbyi v roku 1936. Skúsime sa vžiť do pocitov prvých pionierov, ktorí v tomto diabolskom údolí zovretom hrotmi vysokých hôr hľadali cestu do vysnenej Kalifornie. Nocľah na trase.

8. deň LESNÉ KATEDRÁLY SEQUOIA

Návšteva Národného parku Sequoia v pohorí Sierra Nevada s lesmi obrovitých sekvojí. Kto nikdy nevidel týchto velikánov vážiacich 600 ton, neuverí vlastným očiam. Sekvoje sa dožívajú 3200 rokov a hravo dorastajú takmer stometrovej výšky. Kráľ medzi kráľmi - General Sherman Tree má v obvode 32 metrov a váži neuveriteľných 1385 ton. Nocľah vo Fresne.

9. a 10. deň SAN FRANCISCO

Prejazd do San Franciska. Počas dvoch dní navštívime väčšinu zaujímavých miest mesta. Uvidíme Golden Gate Bridge, štvrť generácie beatnikov Haight-Ashburry, pitoresknú Čínsku štvrť, prístavnú oblasť Fisherman Wharf aj prudké ulice v Russian Hill. Zvezieme sa káblovou električkou cable-car (fakultatívne) a podnikneme plavbu v zátoke s výhľadmi na oba majestátne mosty a ostrov Alcatraz - pevnosť a väzenie v ktorom bol väznený obávaný mafián Al Capone. Nocľah v San Franciscu.

11. deň SAN FRANCISCO – PRAHA(VIEDEŇ)

Dopoludnia voľný program v meste. Popoludní nasleduje transfer na letisko a odlet do Prahy.

12. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Lokalita

Los Angeles, Kalifornia, USA