Základné info

Kapské Mesto, Cape Point, divoké zvieratá či pestrá zmes obyvateľstva. Lákadlá zvádzajúce k ceste do jedného z najpútavejších kútov planéty.

Termíny

CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu na trase Praha – Johannesburg / Durban – Port Elizabeth / Kapské Mesto – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 13 x nocľah kategórie 3* s raňajkami, dopravu klimatizovaným autobusom alebo mikrobusom, služby česky/slovensky hovoriaceho sprievodcu
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

letecká z Prahy / Viedne

Služby

NAVYŠE V CENE:

  • vstup do Voortrekker Monument
  • vstup do Bourkes Luck Potholes
  • vstupy do národných parkov Kruger, Hluhluwe, Addo Elephant a Tsitsikamma
  • vstup do Mantenga Cultural Village (Svazijsko)
  • vstup na pštrosiu farmu v Oudtshoorne
  • vstup na Mys dobrej nádeje
  • prejazd priesmykom Champan´s Peak
  • NP Kruger: celodenné Safari v terénnych autách s rangerom
  • NP Hluhluwe: cca 3 hodinové Safari v terénnych autách s rangerom

Ubytovanie

  • 13 x nocľah kategórie 3* s raňajkami

Strava

raňajky

Itinerár

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odlet skupiny z letiska v Prahe do Johannesburgu (pri odlete z Viedne bez asistencie CK).

2. deň JOHANNESBURG
Dopoludnia prílet do Johannesburgu. Nasleduje krátka okružná jazda mestom s niekoľkými zastávkami a vyhliadkovými bodmi a návštevou černošského predmestia Soweto, kde sa v 70-tych rokoch minulého storočia začal písať príbeh pádu apartheidu. Cestou do Pretórie, metropole Južnej Afriky, prehliadka Voortrekker Monument - pamätníku bitky pri Blood River. Nocľah v Pretórii.   (Počas dňa prejazd cca 80 km, ubytovanie v hoteli *** s raňajkami.)

3. deň JOHANNESBURG - PRETÓRIA
Po raňajkách prehliadka hlavných zaujímavostí metropoly JAR Pretórie. Zastavíme napríklad na námestí Church Square, či pri vládnych budovách Union Buildings. Potom sa vydáme typickou krajinou Východného Transvaalu k NP Kruger. Cestou navštívime zlatokopecké mestečko Pilgrim´s Rest s pozostatkami železničnej trate, ktorou si zbohatlíci krátili cestu na golf. Nocľah v Graskope.   (Počas dňa prejazd cca 390 km, ubytovanie v hoteli *** s raňajkami.)

4. deň BLYDE RIVER CANYON
Raňajky. Celodenné putovanie pohorím Drakensberg. Návšteva Three Rondavel's, vyhliadky na ohromujúci kaňon Blyde River - tretí najväčší kaňon sveta. Nasleduje vyhliadka Božské Okno s výhľadom do hĺbky pod svahmi Drakensbergu, návšteva Bourke´s Luck Potholes s malebnými výtvormi rieky Treur a ďalej zastávka pri vodopádoch Lisboa alebo Berlin. Nocľah v tesnej blízkosti NP Kruger.   (Počas dňa prejazd cca 250 km, ubytovanie v hoteli *** s raňajkami.)

5. deň SAFARI V NÁRODNOM PARKU KRUGER
Raňajky. Dnes vás čaká celodenné Safari v najväčšom národnom parku celej Afriky - vo svetoznámej rezervácii Kruger. Na výpravné Safari sa vydáte v terénnych vozidlách, budete v rukách skúsených rangerov a čoskoro budete plne vtiahnutí do divokého sveta mnohých druhov afrických zvierat. Pri troche šťastia uvidíte i celú veľkú päťku - teda slona, nosorožca, leva, leoparda a byvola. Nocľah v blízkosti NP Kruger.   (Počas dňa prejazd cca 100 km, ubytovanie v hoteli *** s raňajkami.)

6. deň SVAZIJSKO
Po raňajkách odjazd do Svazijského kráľovstva, kde nás čaká Ngwenya Glass Factory, krátka zastávka v Ezulwini Valley - Údolie kráľov, a návšteva dediny Mantenga Village s ukážkou tradičných tancov. Nocľah vo Svazijsku.   (Počas dňa prejazd cca 320 km, ubytovanie v hoteli *** s raňajkami.)

7. deň HLUHLUWE A SAINTA LUCIA
Skoro ráno raňajky. Zo Svazijska sa vydáme ďalej na juh k pobrežiu Indického oceánu. Cestou navštivime rezerváciu Hluhluwe, kde žije nielen "veľká päťka", ale najmä početná kolónia nosorožcov (Safari v autách 4x4 v cene). Po príjazde do Santa Lucie fakultatívne výlet loďou po lagúne, ktorá je súčasťou rezervácie Wetland - domova hrochov, krokodílov a vodného vtáctva. Fotoaparáty majte v pozore! Stredtnutie s hrochmi je takmer isté. Nocľah v Saint Lucia.   (Počas dňa prejazd cca 360 km, ubytovanie v hoteli *** s raňajkami.)

8. deň DURBAN - PORT ELIZABETH
Po raňajkách odjazd do Durbanu, prímorského letoviska na pobreží Indického oceánu (podľa časových možností krátka prehliadka mesta). Nasleduje prelet do Port Elizabeth. Ubytovanie, voľný program s možnosťou posedenia v niektorej z reštaurácii. Nocľah v Port Elizabeth.   (Počas dňa prejazd cca 260 km, ubytovanie v hoteli *** s raňajkami.)

9. deň SAFARI V NÁRODNOM PARKU ADDO ELEPHANT
Po raňajkách výlet do Národného parku Addo Elephant, kde žije jedno z najväčších stád slonov v Južnej Afrike (Safari autobusom, fakultatívne potom v autách 4x4). Po návrate voľný program, prípadne prehliadka centra.   (Počas dňa prejazd cca 190 km, ubytovanie v hoteli *** s raňajkami.)

10. deň GARDEN ROUTE
Raňajky. Odjazd po Garden Route - slávnej prímorskej ceste do prekrásnej rezervácie Tsitsikamma. Prechádzka dažďovým pralesom k visutému mostu cez ústie rieky Storms River. Krátka zastávka v Plettenberg Bay a príchod do pôvabnej Knysny (odporúčame ochutnať miestne ustrice). Nocľah v Knysne.   (Počas dňa prejazd cca 280 km, ubytovanie v hoteli *** s raňajkami.)

11. deň WILDERNESS - OUDTSHOORN
Prejazd do Mossel Bay s návštevou múzea objaviteľa Bartolomeja Diaza a vyše 500 rokov starého "mliečneho" stromu, do ktorého moreplavci ukladali poštu (fakultatívne). Potom opustíme Garden Route a vydáme sa horskými pásmi do vnútrozemského Oudtshoornu známeho ako "hlavné mesto pštrosov", predtým tiež "Malý Jeruzalem", kvôli početnej židovskej komunite. Návšteva pštrosej farmy, kde okrem iného pochopíte, kedysi neuveriteľne výnosný biznis s perami týchto obrovitých vtákov. Nocľah v Oudtshoorne.   (Počas dňa prejazd cca 220 km, ubytovanie v hoteli *** s raňajkami.)

12. deň ROUTE 62 - KAPSKÉ MESTO
Dopoludnia možnosť návštevy prírodného zázraku púšte Little Karoo - totiž jaskýň Cango Caves (vstup fakultatívne). Potom nás čaká jazda po Route 62, jednej z najkrajších ciest Južnej Afriky s dramatickým horským terénom, úrodnými údoliami rieky Breed River s bohatými farmami, rozsiahlymi vinicami a sadmi. Príchod do Kapského Mesta, nocľah.   (Počas dňa prejazd cca 450 km, ubytovanie v hoteli *** s raňajkami.)

13. deň MYS DOBREJ NÁDEJE
Celodenný výlet k Mysu Dobrej nádeje. Cestou podnikneme výpravnú plavbu k ostrovu tuleňov v zátoke Hout Bay. Potom sa horským pásom Chapman´s Peak vydáme v Mysu dobrej nádeje. Popri dramatickom stretnutí pevniny s oceánom nás na spiatočnej ceste čaká ešte zastávka v Simon's Town s kolóniou tučniakov (vstupy fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste.   (Počas dňa prejazd cca 160 km, ubytovanie v hoteli *** s raňajkami.)

14. deň KRAJINA VÍNA
Výlet do okolia mestečiek Stellenbosch, či Franschhoek s ochutnávkou vína na niektorej zo skvelých vinárskych fariem. Po návrate prehliadka mesta s rušným trhoviskom Greenmarket a pestrofarebnou štvrťou Bo-Kaap. Vyjdeme lanovkou na Stolovú horu, a prípadne stihneme aj návštevu botanickej záhrady Kirstenbosch Garden (vstup fakultatívne). Nocľah v Kapskom Meste.   (Počas dňa prejazd cca 220 km, ubytovanie v hoteli *** s raňajkami.)

15. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Návšteva prístavnej promenády Victoria & Alfred Waterfront s obchodmi a reštauráciami. Popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

16. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Lokalita

Juhoafrická Republika