Základné info

8-dňový kombinovaný zájazd, ktorý Vás zoberie do tajomného Bretónska, k plážiam Normandie s vojnovou históriou, k ôsmemu divu sveta – Mont Saint Michel, prevedie historickými mestami Štrasburg a Rouen, a odhalí malebné mestečko Locrocan.

no1

Termíny

CENA ZAHŔŇA: dopravu luxusným autokarom na ceste tam, 7x ubytovanie s raňajkami v hoteli 2*/3*, leteckú dopravu Paríž - Viedeň na cestge späť, transfer Schwechat - Bratislava, sprievodcu CK, servisné poplatky
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Autokar + lietadlo.

Ubytovanie

7x v hoteli 2*/3*.

Strava

7x raňajky.

Itinerár

1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 07:00 hod.), tranzit cez Rakúsko a Nemecko do Štrasburgu. Ubytovanie a večerná prechádzka mestom.

2. deň:
Raňajky. Prehliadka Štrasburgu, mesta prezývaného Križovatka Európy, presláveného najmä svojou gotickou katedrálou, starým mestom s typickými strechami, časťou Petite France a sídlom Európskeho parlamentu. Jeho zákutia môžete spoznať aj počas počas plavby po kanáloch rieky (fakultatívne). Z metropoly Alsaska pokračovanie do Rouen. Ubytovanie.

3. deň:
Raňajky. Prehliadka Rouen – rodného mesta francúzskych klasikov Flauberta a Corneilla a zároveň mesta, v ktorom bola na námestí Place du Viene – Marché upálená Jana z Arku. Prehliadka historického centra vrátane Múzea Jany z Arku, gotickej katedrály Notre Dame, ktorá patrí k najkrajším francúzskym pamiatkam a určite neobídeme ani starobylú uličku Rue du Gros – Horloge. Na Alabastrovom pobreží sa pokocháme pohľadmi na útesy vytvárajúce jedinečné skalné brány, tunely či ihly v mori. Ubytovanie.

4. deň:
Raňajky, prejazd Le Pont de Normandie, fantasticky riešený most, ktorý patrí k unikátnym technickým a architektonickým zázrakom, zastávka v stredovekom rybárskom mestečku Honfleur, ktoré si za predlohu vybrali mnohí francúzski impresionisti. Pokračovanie pobrežím do oblasti vylodenia spojeneckých vojsk v roku 1944 (Deň D). Značný úsek pobrežia sa stal dejiskom jedinečnej vyloďovacej operácie spojencov. Návšteva mestečka Arromanches, miesta vylodenia britských jednotiek, s veľkým múzeom, názorným prehľadom a priebehom jednotlivých operácií. Krátka zastávka v Caen, kde sa nachádza pamätník vylodenia, prechádzka historickým centrom. Ubytovanie.

5. deň:
Raňajky, prehliadka jednej z najnavštevovanejších turistických atrakcií - kláštora z 8. stor. Mont Saint Michel (UNESCO) umiestneného na žulovej skale v zátoke, ktorá sa počas prílivu a odlivu striedavo stáva ostrovom alebo skalou v piesku. Presun do Bretónska, kraja jedinečných prírodných zážitkov v kontraste so záhadami prehistorických kultúr a mýtov. Prvá bretónska zastávka patrí príťažlivému pirátskemu mestečku Saint Malo, ktoré - ukryté vo vnútri kamenných stien je jedným z najkrajších francúzskych prístavov. Čaká nás prechádzka po jeho majestátnych hradbách a uličkách historického jadra. Ubytovanie.

6. deň:
Raňajky. Presun ku Côte de Granit Rose – pobrežie žulového granitu, ktoré sa stalo populárnou turistickou destináciou vďaka svojmu nezvyčajne ružovému piesku a skalným útvarom. Tento typ ružových skál možno nájsť iba v dvoch ďalších miestach na svete, Korzike a Číne. Navštívime malebné historické kamenné mestečko Locronan. Prehliadka starého mesta Quimper s ulicami premenenými na pešie zóny, nad ktorými sa týčia strechy stredovekých domov a veže kostolov. Ubytovanie.

7. deň:
Raňajky, dnes navštívime záhadné miesto – jednu z najvýznamnejších megalitických lokalít – Carnac. Cestou do mesta Rennes, hlavného mesta Bretónska, ktoré vyniká umením, kultúrou a centrom plným protikladov, kde fotogenické hrazdené domy zdobia uličky starého mesta (prehliadka, príp. individuálne voľno), sa zastavíme v meste Vannes. Vannes je dnes moderným sídlom, ktoré si však ponechalo charakter stredovekého mesta. Ako spomienka na rímske vojská tu zostal 2000 rokov starý amfiteáter. Ubytovanie.

8. deň:
Raňajky. Cestou na letisko sa zastavíme v mestečku Chartres s prekrásnou gotickou katedrálou. Tento nádherný skvost z 12.-13. storočia (známy aj pod názvom Chrám Nanebovzatia Panny Márie) je majstrovským príkladom gotického architektonického štýlu. Je súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO od roku 1979. Presun do Paríža. Večerný odlet do Viedne, po prílete transfer do Bratislavy.

Lokalita

Francúzsko