Základné info

Omán, púštna krajina, ktorá sa rozprestiera na juhovýchodnom cípe Arabského polostrova, bola kedysi námornou mocnosťou. Dnes je novorozvíjajúcou sa turistickou destináciou charakteristickou tropickým podnebím, nádhernými plážami s jemným bielym pieskom a luxusnými rezortmi. Sultanát opradený historickými mýtmi je vďaka životnému štýlu a bezpečnosti v krajine označovaný za Švajčiarsko Stredného východu. Je miestom, kde sa snúbi moderná architektúra s arabskou históriou. Najatraktívnejšia oblasť sultanátu otvára brány turistom z celého sveta. Najväčšími dovolenkovými lákadlami sú nekončiace sa pláže s jemným bielym pieskom, tyrkysová voda Indického oceánu, exkluzívne hotelové rezorty a pohostinná atmosféra. Mesto Salalah je druhým najvýznamnejším mestom Ománu.Pre oblasť Salalah je charakteristické príjemné počasie, panenské pláže, ale aj nádherné prírodné scenérie horských masívov. V Salalah sa nachádza mešita sultána Quabosa s nádherným parkom, ktorá patrí k hlavným turistickým lákadlám. Ománske pobrežie je domovom delfínov a veľrýb, ktoré je možné pozorovať počas fascinujúceho fakultatívneho výletu. Oblasť je preslávená plantážami banánovníkov, kokosovými palmami, papájou a typickou vôňou kadidla, ako aj z neho vyrobených produktov.

Termíny

Leteckú dopravu Bratislava - Muscat a späť (s prestupom v Dubaji), 2 x ubytovanie s plnou penziou v Majan Continental Hotel 4*+, 1 x ubytovanie s plnou penziou v Sifawy Boutique Hotel 4*, 1 x ubytovanie s polpenziou v púštnom kempe Sama Al Wasil, 3 x ubytovanie s all inclusive v Millennium Resort Mussanah 4*+., služby anglicky hovoriaceho sprievodcu/šoféra, všetky transfery džípom, pitný režim, vstupy počas zájazdu.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká z Bratislavy

Ubytovanie

2 x ubytovanie s plnou penziou v Majan Continental Hotel 4*+, 1 x ubytovanie s plnou penziou v Sifawy Boutique Hotel 4*, 1 x ubytovanie s polpenziou v púštnom kempe Sama Al Wasil, 3 x ubytovanie s all inclusive v Millennium Resort Mussanah 4*+

Strava

Podľa programu

Itinerár

Program zájazdu
1. a 2. deň
Odlet z Bratislavy a prílet do Muscatu. Raňajky v hoteli Majan Continental Hotel. Doobeda možnosť využívať služby hotela. K dispozícii sú bazén, fitnescentrum, welness a klub zdravia. Po obede v hoteli nasleduje prehliadka Starého mesta Muscatu, počas ktorej si pozriete sultánov ceremoniálny palác Al Alam, portugalské pevnosti Jalali a Mirani a navštívite múzeum tradičnej ománskej rodiny, Bait al Zubair. Pokračujete do známej štvrti Corniche, kde vás čakajú nákupy v najväčšom bazáre Muttrah Souq. Návrat do hotela, večera.

3. deň
Po raňajkách pokračujete v prehliadke mesta návštevou impozantnej Veľkej mešity sultána Kábusa, kde okrem iného budete môcť obdivovať druhý najväčší perzský koberec na svete. Ďalej zamierite do Kráľovskej opery, ktorá bola postavená na základe žiadosti samotného sultána, a ktorou sa Muscat zaradil medzi svetoznáme kultúrne centrá. Ubytovanie v hoteli Sifawy Boutique, obed a individuálny program.

4. deň
Po raňajkách odchod na džípoch do púštnej oblasti Al Wasil (približne 250 km). Piknik a návšteva beduínskej rodiny. Ubytovanie v púštnom kempe Sama Al Wasil. Poobede tradičný arabský čaj/káva s datľami. Individuálny program, možnosť prenajať štvorkolky a zajazdiť si po piesočných dunách, prípadne sa povoziť na ťavách. Určite si nenechajte ujsť úchvatný západ slnka, ktorý budete môcť sledovať z jednej z najvyšších dún. Večera v kempe.

5. deň
Odporúčame začať deň sledovaním východu slnka. Po raňajkách presun do Nizwy (170 km), bývalého hlavného mesta Ománu. Prehliadka mestečka Nizwa, miestneho bazáru a unikátnej pevnosti, odkiaľ sa vám naskytne úžasný výhľad na mesto, blízke hory a datľové háje. Nizwa je jedno z najstarších miest v Ománe. V 6. a 7. storočí bola centrom obchodu, náboženstva, umenia a vzdelania. Obed v hoteli Al Diyar. Deň ukončíte návštevou dvoch pevností, Jabrin a Bahla, ktoré domáci považujú za útočisko džinov. Odchod do hotela Millennium Resort Mussanah. Ubytovanie a začiatok čerpania all inclusive služieb.

6. deň
Poldenný výlet do pevnosti Nakhal. Počas poslednej veľkej rekonštrukcie bola pevnosť zariadená tradičným nábytkom, ručným umením a historickými artefaktmi. Nachádza sa tu aj múzeum starožitných zbraní. Každý piatok sa pred pevnosťou odohráva trh s kozami. Návrat do hotela Millennium Resort Mussanah.

7. deň
Voľný program v hoteli Millennium Resort Mussanah s all inclusive.

8. deň
Odlet z Muscatu do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená. CK si vyhradzuje právo zrušiť zájazd v prípade, že minimálny počet účastníkov nedosiahne počet 2 osôb.

Cena letenky je garantovaná iba v spojení s rezerváciou na konkrétne meno a závisí od počtu dostupných miest v danej knihovacej triede.

Lokalita

Omán