Základné info

9-dňový zájazd autokarom so sprievodcom, ktorý Vás zavedie po najkrajších miestach Provensálska ako sú Annecy, Avignon a typické provensálske mesto Aix-en-Provence.

Termíny

CENA ZAHŔŇA: dopravu luxusným autokarom, 8x ubytovanie v hoteli 2*/3* s raňajkami, sprievodcu CK.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Autobusom

Ubytovanie

8 x ubytovanie v hoteli 2*/3* s raňajkami

Strava

raňajky

Itinerár

1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 6.00 h), tranzit cez Rakúsko a Švajčiarsko, ubytovanie vo Francúzsku.

2.deň:
Raňajky. Prehliadka pôvabného mestečka Annecy s príjemnou atmosférou 17.storočia. Pokračujeme na ceste do Provensálska. Zastávka v dedinke Roussillon, preslávenej náleziskom okru všetkých odtieňov. Vychutnáme si aj panoramatické výhľady na „village perché“ (orlie hniezo) Gordes a fotogenické opátstvo Abbaye de Senanque. Presun na ubytovanie.

3.deň
Raňajky, príchod do „pápežského mesta“ – Avignon (prehliadka historických pamiatok – Opera, Pápežský palác, Rocher des Doms, Starý most, Kaplnka sv. Mikuláša). V popoludňajších hodinách presun k unikátnej pamiatke – rímskemu mostu Pont du Gard, legendárnemu technickému dielu z roku 19 pred Kristom. Návrat na ubytovanie.

4.deň
Raňajky, cez Saint Rémy, rodné mesto mysliteľa Michela de Nostre-Dame známeho ako Nostradamus, sa dostaneme k ruinám rímskeho osídlenia Glanum. Pre fanúšikov Van Gogha možnosť navštíviť liečebňu Saint Paul de Mausolé, kde slávny maliar odpočíval a liečil sa. Pokračujeme do Baux de Provence na prehliadku majestátnej stredovekej pevnosti. Popoludní navštívime Camargue, národný park v delte Rhôny, jedinečná flóra i fauna. Odchod do hotela.

5.deň:
Raňajky, Presun do hlavného pôsobiska Van Gogha, historického mesta Arles, kde sa každoročne konajú zvláštne býčie preteky. Pre záujemcov návšteva rímskeho amfiteátra a divadla, katedrály St. Trophime. Popoludní sa vydáme po stopách Paula Cézanna do ďalšieho typického provensálskeho mesta Aix-en-Provence. Mestu sa hovorí aj „mesto vody“, vďaka termálnym prameňom, ktoré zlákali už Rimanov a tiež vďaka mnohým mestským fontánam. Odchod do hotela.

6.deň:
Raňajky, odpočinok v príjemnom mestečku Cassis na brehu Stredozemného mora. Pre záujemcov možnosť plavby loďou okolo „provensálskych fjordov Calanques“. Ubytovanie.

7.deň:
Raňajky, celodenný výlet s ohromujúcimi výhľadmi do kaňonu Gorges du Verdon, ktorého steny miestami dosahujú až hĺbky 700 metrov. Zastávka pri jazere Saint Croix. Odchod na ubytovanie.

8.deň:
Raňajky. Odchod do Monaka. Rozlohou je menšie ako londýnsky Hyde Park, hustota obyvateľstva na meter štvorcový je najvyššia na svete. Porsche je tu viac ako bežné auto, v prístave kotvia najluxusnejšie jachty, sú tu noblesné palácové hotely a kaviarne, Casino, do ktorého je vstup prísne kontrolovaný, veľkolepé Oceánografické múzeum, kniežací palác vládnucej rodiny Grimaldiovcov (prehliadka, individuálne voľno), presun do Talianska. Ubytovanie.

9.deň:
Raňajky. Odchod na Slovensko, návrat vo večerných hodinách (cca 22:00 h).

 

 

Lokalita

Francúzsko / Provensálsko