Základné info

Vydajte sa s nami do Ománu, na cestu časom späť do minulosti, do krajiny stredovekých hlinených pevností a hradov, vône kadidla a aromatického korenia, drsných hôr a rozprávkovo zdobených mešít. V orientálnom Ománe na Vás dýchne atmosféra dávnej Arábie. Prezriete si hlavné mesto Muškat, pohorie Jabel Akhdar, zelené oázy wádí so smaragdovými riečkami a jazierkami, alebo neskutočné duny púšte Wahiba Sands. Tieto a mnohé ďalšie miesta ponúka výborný zájazd do tejto netradičnej arabskej krajiny.

az1

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu z Bratislavy alebo z Viedne. Transfer BA - letisko - BA (pri odletoch z Viedne). Miestne transfery. 8x ubytovanie v 3* resp. 4* hoteloch a v púštnom kempe s raňajkami, obedy počas niektorých výletov, 2x večera. Vstupy a výlety podľa programu. Sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká

Ubytovanie

3*/4* hotely, púštny kemp.

Strava

Raňajky, 2x večera, obedy (obedové boxy) počas niektorých výletov.

Itinerár

1. deň:
Odlet z Európy do Ománu.

2. deň:
Prílet do hlavného mesta Ománu Muscat, transfer do plážového hotela v oblasti Mussanah, ubytovanie. Užijeme si voľný deň na pláži.

3. deň:
Voľný deň na pláži alebo možnosť fakultatívneho výletu Barka, Nakhl, Al Thowara, Rustaq, Al Hazm. V meste Barka navštívime starú pevnosť a rybí trh, presunieme sa k pevnosti Nakhl a k prírodným termálnym kúpeľom Al Thowara, následne nás čaká bývalé hlavné mesto Rustaq s pevnosťou, horúce sírové pramene Ain al Kasafa. Zastávka pri pevnosti Al Hazm.

4. deň:
Po raňajkách sa vydáme na okruh po mestečkách Nizwa – Bahla - Jabreen. Prvou zastávkou bude osamote stojaci hrad Jabreen. Bahla je malé mesto cca 40 km od Nizwy. Je domovom najznámejšej ománskej pevnosti (UNESCO), ktorú ak chcete dokonale spoznať, musíte jej venovať niekoľko hodín. Nebudú chýbať ani miestni remeselníci. Cez mesto Al Hamra s tradičnými domčekmi sa dostaneme do dedinky Misfat Al Abriyeen, ktorá je známa svojimi peknými alejami, úrodnými políčkami a kaskádovými domčekmi. Poslednou zastávkou budú ruiny bývalej dedinky Tanuf. Nizwa.

5. deň:
Do centra Nizwy vedie vyschnuté údolie wádi plné veľkých kameňov. Mesto bolo po dlhé roky známe ako najkonzervatívnejšie miesto celého Ománu a aj keď sa postupom času otvorilo, stále má tento primát. Hrdo nesie prezývku „perla islamu“ a práve sem sa v nepokojnom začiatku 20. storočia uchýlila frakcia imámov s myšlienkou ovládnuť strednú časť krajiny. Za návštevu patrí impozantná pevnosť zo 17. storočia, ktorej 40m vysoká veža čnie nad celkovou architektúrou. Pozrieme sa i na tradičný trh, kde sa dá kúpiť takmer všetko – od ománskeho striebra, halwa, tradičné dýky a mnoho iných suvenírov. Navštívime mestečko Ibra so známou mešitou, ktorá má ako jediná 2 strany určujúce smer modlenia, jedna strana je smerom k Mekke, druhá smerom k Jeruzalemu. Pozrieme sa aj do nádhernej a najznámejšej arabskej púšte Wahiba Sands. V púšti stále prebývajú beduínske rodiny, vedú pravý nomádsky život a živia sa predajom svojich ručných výrobkov. Zážitkom bude určite nocľah v púšti.

6. deň:
Vychutnáme si pokoj a siestu v nádhernej oáze Wadi Bani Khalid, kde budeme sledovať kontrast púšte a nádhernej oázy v severnej časti Ománu, s priezračnou vodou v jazierkach a palmovým porastom. Navštívime mestečko Al Kamil, ktoré má veľmi pekné hradné múzeum a tradičný trh. V Jalan Bani Bu Hassan si pozrieme mešitu. Staré prístavné mestečko Sur. Kedysi bolo významným prístavom na cestách medzi Afrikou a Indiou. Ešte aj dnes sa tu vyrábajú tradičné arabské drevené lode dhows. Presunieme sa do Ra´as Al Hadd, domova korytnačiek (Karety obrovské). Tunajšie pláže sú miestom, kde karety kladú svoje vajíčka.

7. deň:
Navštívime oázu Wadi Tiwi a nádhernú pláž White Sands, známu bielym pieskom a nádherným čistým morom. Lákadlom dňa bude určite Bimmah Sinkhole, prírodný úkaz, ktorý bol označený za najkrajší závrt na svete. Ročne priláka tisícky turistov. Pozrieme si Quriyat, skromné mesto so starým prístavom a Wadi Dayqah, rezervoár, ktorý bol vybudovaný na pomoc pri regulácii obmedzených zdrojov pitnej vody. Návrat do Muscatu.

8. deň:
Deň bude venovaný spoznávaniu hlavného mesta Muscat. Začneme najväčším lákadlo mesta a to mešitou Sultána Qaboosa s 5-timi minaretmi, ktorú stavali až 6 rokov a je známa najmä nádherným lustrom zo Swarovského kryštálov a kobercom zdobiacim hlavnú modlitebňu, ktorý bol vyrobený z pravého perzského hodvábu. Exteriér mešity je z pieskovca a vnútro zo známeho talianskeho mramoru. Presunieme sa do starej časti mesta Mutrah, ktorá nás vtrhne do víru tradičného ománskeho trhu. Pri nákupe typických ománskych výrobkov sa zabavíme tradičným zjednávaním. Navštívime i múzeum Bait Al Zubair, malý mestský domček, kde sa nachádzajú staré obrázky Muscatu a archeologické nálezy. Presunieme sa do starého Muscatu s dvoma pevnosťami Jalali a Mirani, pozrieme si mestské brány, rezidenciu sultána Qaboosa (zvonku) a prístav. Prehliadku zakončíme pri Royal Opera House. Presun do oblasti Mussanah.

9. deň:
Voľný deň na pláži. Podľa odletu transfer na letisko.

10. deň:
Prílet do Európy.

Lokalita

Omán