Základné info

Kultúrne stredisko celého Ruska s mnohými pamiatkami UNESCO a tiež jeden z najdôležitejších ruských prístavov v Baltickom mori. Prehliadka hlavných historických a umeleckých skvostov – Zimného paláca s galériou Ermitáž, Nevského prospektu s chrámami a palácmi, malebné mestečko Puškin pôvodne Carskoje Selo, Petrodvorec – letná rezidencia Petra Veľkého nad Fínskym zálivom, Petropavlovská pevnosť a katedrála s hrobkami cárskej rodiny Romanovcov, krížnik Aurora, symbol boľševického prevratu v Rusku. Nezabudnuteľné potulky mestom počas bielych nocí.

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu Viedeň – Petrohrad – Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, mikrobus resp. autobus počas pobytu, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK, vstupné do Carskeho Sela a do Petrodvorca (paláca a parku), servisné poplatky
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká z Viedne

Ubytovanie

3x v hoteli 3*

Strava

3x raňajky

Itinerár

1. deň:
Transfer z Bratislavy do Viedne. Odlet do Petrohradu, druhého najväčšieho mesta Ruska (UNESCO), ktoré sa rozprestiera na 40 ostrovoch spojených 300 mostami. Autobusová okružná prehliadka mesta (Mikulášsky chrám, Admiralita, Máriinské divadlo, Jusupov palác, Vasiljevsky ostrov a iné). Ubytovanie.

2. deň:
Raňajky, prehliadka Zimného paláca, bývalého sídla ruských cárov so svetoznámou galériou Ermitáž. Plavba loďou po kanáloch a ramenách rieky Nevy, odkiaľ sa naskytá neopakovateľný pohľad na paláce a väčšinu známych pamiatok. Po výstupe na pevnú zem pokračujeme na Nevský Prospekt (petrohradský ekvivalent parížskeho Champs Elysée), prehliadka Chrámu Vzkriesenia Krista, Alexandrijské divadlo, ulica architekta Rossiho, Kazaňská katedrála. Návrat na ubytovanie. Vo večerných hodinách si nenecháme ujsť mosty, ktoré sa v noci otvárajú, aby pod nimi mohli preplávať veľké lode (fakultatívne).

3. deň:
Raňajky, presun autobusom do malebného mestečka Puškin, pôvodne Carskoje Selo, ktorého parky a paláce nechaai vybudovať Alžbeta a Katarína Veľká. Prehliadka paláca Kataríny I. s legendárnou Jantárovou izbou. Popoludní odchod do Petrodvorca, letnej rezidencie Petra Veľkého. Pozoruhodný palácový a parkový komplex z 18. a 19. st. sa rozprestiera na útese nad Fínskym zálivom na ploche 800 ha s viac ako 170 fontánami, z trysiek ktorých prúdi 30 000 litrov vody za sekundu. Návrat do hotela.

4. deň:
Raňajky, návšteva Petropavlovskej pevnosti (bývalého centra starého mesta), súčasťou ktorej je Petropavlovská katedrála s hrobkami cárskej rodiny Romanovcov, prejdeme okolo domčeka Petra Veľkého, odkiaľ mohol cár počas leta dohliadať na stavbu pevnosti. Pobyt zakončíme vstupom do Katedrály sv. Izáka. Fakultatívne návšteva Jusupovského paláca. Transfer na letisko, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.

Lokalita

Rusko, Petrohrad