Základné info

Putovanie do miest, ktoré oslovia milovníkov známych portugalských vín i tých, ktorí sa chcú s nimi a pozoruhodnou krajinou zoznámiť. Významné pamiatky UNESCO sa striedajú s prehliadkou viníc a ochutnávkou vín, čo navodzuje atmosféru pohody.

portou

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu do/z Porta, servisné poplatky, transfer Bratislava – Schwechat - Bratislava, autokarovú dopravu počas okruhu, 5x ubytovanie v hoteli 3* s polpenziou, 5x ochutnávku vína, miestneho sprievodcu v Porte a sprievodcu CK.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká z Viedne, počas okruhu autobus resp. mikrobus

Ubytovanie

Ubytovanie v hoteli kategórie 3*

Strava

polpenzia

Itinerár

1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat, po prílete do Porta transfer na ubytovanie. Večera.

2. deň:
Raňajky. Ocitáme sa v spleti úzkych kľukatých uličiek Porta v štvrti Ribeira (UNESCO), navštívime katedrálu Terreido da Sé a budeme sa nadchýnať nad honosnou zlatou výzdobou kostola Sao Francisco. Fakultatívne plavba po rieke Douro. Vo Villa Nova de Gaia nakukneme do vínnych pivníc a ochutnáme portské víno. Večera.

3. deň:
Raňajky. Našou prvou zastávkou je pútnické miesto Bom Jesus do Monte s barokovým schodiskom, kde je znázornených 14 zastavení krížovej cesty. Návšteva mesta Amarante, ktorého prvá časť názvu znamená po portugalsky milovať. Toto atraktívne mestečko, jeho historické centrum a hlavne pôvabný oblúkový most Ponte Sao Gonçalo si určite zamilujete aj Vy. Okolie mesta je doslova posiate vinicami, kde sa produkuje mladé pološumivé „zelené“ víno – „vinho verde“, typické iba pre Portugalsko (ochutnávka) Pokračovanie do stredovekej Bragy. Návšteva rodinných viníc Quinta da Aveleda (prehliadka záhrad, viníc a ochutnávka vína). Návrat na ubytovanie a večera.

4. deň:
Raňajky. Návšteva kolísky portugalského národa, mesta Guimarăes (stredoveké pamiatky – UNESCO). Zastavíme sa vo vinárskom podniku Casa de Sezim (prehliadka + ochutnávka). Návrat na ubytovanie a večera. Fakultatívne návšteva predstavenia „fado“.

5. deň:
Raňajky. Cez gotický most ponad rieku Cavado sa dostaneme do centra mestečka Barcelos. Po prehliadke pokračujeme na návštevu vinice Quinta do Tamariz (prehliadka + ochutnávka). Deň zakončíme v letovisku Póvoa Do Varzim, mesta povoleného hazardu s piesočnými plážami a rušným nočným životom. Návrat na ubytovanie a večera.

6. deň:
Raňajky. Transfer na letisko. Odlet z Porta, po prílete transfer do Bratislavy.

Lokalita

Porto, Portugalsko