Základné info

Očarujúce Sorrento, prehliadka Neapolu, Vezuv s možnosťou výstupu na okraj krátera, nádhernou panoramatickou cestou cez Positano do malebného Amalfi, archeologické vykopávky antického mesta Pompeje a lahôdka na záver – čarokrásny ostrov Capri prirovnaný k rajskej záhrade, čo potvrdzujú nádherné Augustove záhrady, Vila Jovis cisára Tiberia, či odraz slnečného svetla v morskej jaskyni Grotta Azzura.

campania7

Termíny

Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli 2*/3*, miestneho sprievodcu v Pompejách, prepravu trajektom na ostrov Capri, sprievodcu CK.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Autobusom

Ubytovanie

Ubytovanie v hoteloch kategórie 2* / 3*

Strava

Rozšírené kontinentálne raňajky

Itinerár

1. deň:
Odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách (z Bratislavy cca o 16:00 h), tranzit cez Rakúsko.

2. deň:
V predpoludňajších hodinách príchod do Sorrenta, očarujúceho mestečka cca 50 km južne od Neapolu, v ktorom sa stretávajú nádherné scenérie a hlboké útesy s priezračným morom a malebnými zákutiami talianskych uličiek. Zo skalnej terasy, na ktorej Sorrento leží, sú neopakovateľné výhľady na ostrov Capri a Neapol s dominantným Vezuvom. Bujné parky, útulné reštaurácie a kaviarne, bohaté záhrady pomarančov a citrónovníkov, ale aj malé pieskové pláže dotvárajú typickú atmosféru tohto mesta. Odchod na ubytovanie, voľný program, fakultatívne večera.

3. deň:
Po raňajkách sa presunieme do prístavného mesta Neapol na krátku prehliadku centra. Spoznáme Nový hrad, Kráľovský zámok, Plebistické námestie, divadlo S. Carlos, galériu Umberta I., radnicu a Radničné námestie. Ďalej budeme pokračovať k sopke Vezuv s možnosťou výstupu ku kráteru. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň:
Po raňajkách sa vyberieme do Amalfi nádhernou panoramatickou cestou cez Positano, s neopakovateľnými výhľadmi na Salernský záliv (UNESCO). Po krátkej prehliadke Amalfi sa presunieme do Pompejí, kde si prezrieme archeologické vykopávky antického mesta, v minulosti zasypaného niekoľkometrovou vrstvou popola zo sopky Vezuv. Návrat do hotela, fakultatívne večera.

5. deň:
Dnešný deň strávime na jednom z najkrajších ostrovov Tyrhénskeho mora - Capri, ktorý je prirovnávaný k rajskej záhrade, kde slnko svieti 365 dní v roku. Okrem nádherných Augustových záhrad s výhľadom na Faraglioni (3 skaliská pri južnom pobreží), Vily Jovis (bývalá rezidencia cisára Tibéria), nás nadchne výlet loďou do morskej jaskyne Grotta Azzura (fakultatívne). Odraz slnečného svetla o steny jaskyne vytvára magickú modrú farbu. Po návrate z ostrova Capri odchod na Slovensko.

6. deň:
Návrat na Slovensko v popoludňajších hodinách.

Lokalita

Kampánia, Taliansko