Základné info

Spoznajte Paríž, a jeho nádherné zákutia počas 4-dňového leteckého zájazdu s odletom z Viedne/Budapešti. Najkrajšie pamiatky ako Eiffelova Veža, Napoleónova Invalidovňa, obrovský palácový komplex Versailles s jeho záhradami, pulzujúcu ulicu Champs Elysées, najslávnejšie múzeum Louvre a mnohé ďalšie…

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu Viedeň/Budapešť – Paríž – Viedeň/Budapešť, servisné poplatky, transfer Bratislava – Schwechat – Bratislava alebo Košice - Budapešť - Košice, transfer letisko – hotel – letisko, okružnú jazdu po Paríži, plava po Seine, 3x, resp.4x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká z Viedne/Budapešti

Ubytovanie

Ubytovanie v hoteli kategórie 3*

Strava

Raňajky formou bufetu

Itinerár

1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat pri Viedni alebo z Košíc na letisko do Budapešti, odlet do Paríža, po prílete okružná prehliadka mesta, ubytovanie. V popoludňajších hodinách začneme pešiu prehliadku mesta návštevou 324 metrov vysokej Eiff elovej veže, s výhľadom pri dobrej viditeľnosti až do vzdialenosti 67 km. Invalidovňa. Návrat do hotela.

2. deň:
Raňajky, odchod autobusom do Versailles (návšteva Kráľovského zámku a záhrad). Pokračujeme v pešej prehliadke: Víťazný oblúk, Elyzejské polia (Champs Elysées), Námestie svornosti (Place de la Concorde), kostol La Madelaine, Place Vendôme, Hotel Ritz, Opera a iné. Plavba loďou po Seine, návrat do hotela.

3. deň:
Raňajky. Dnes prejdeme ostrov Cité a najznámejšie parížske pamätihodnosti – kaplnka Sainte Chapelle, Conciergerie a Notre Dame. Návšteva obrazovej galérie Louvre so slávnym obrazom Mona Lisa. Vyjdeme si aj na Montmartre s krásnym výhľadom pred bazilikou Sacré Coeur. Námestie umelcov Place du Tetre a známy kabaret Moulin Rouge. Návrat do hotela.

4. deň:
Raňajky, rozlúčka s Parížom. Brucho Paríža Les Halles a moderné Centre Pompidou. Transfer na letisko, odlet z Paríža a prílet na Schwechat alebo na letisko do Budapešti, transfer do Bratislavy alebo do Košíc.

Poznámka
NÁŠ TIP
Vo vybraných termínoch vám ponúkame tématicky orientovaný program.

PARÍŽ A ROMANTICKÉ ZÁMKY
V cene zájazdu je zahrnutý jednodňový výlet autobusom do dvoch nádherných zámkov Fontenebleau a Chateau de Vaux-le-Vicomte.

UMELECKÝ PARÍŽ
V cene zájazdu je zahrnutý aj výlet do Giverny (dom so záhradou kde žil slávny Claude Monet). Vrámci programu navštívime aj Museé d Orsay a pozrieme si zbierku impresionistických diel v budove Oranžérie.

KABARETNÝ PARÍŽ
Možnosť dokúpenia lístka na známy parížsky kabaret Paradis Latin. Užite si neopakovateľný koktail zábavy nádherných kostímov a skvelej hudby. Nebude chýbať ani kankán. Cena lístka: 75 EUR (vrátane prípitku).

BONUS PRE KAŽDÉHO
Lístok na plavbu po Seine pre každého účastníka zájazdu zdarma. Nechajte sa unášať vlnami rieky Seiny a vychunajte si najznámejšie parížske pamiatky z inej perpektívy!

Lokalita

Paríž, Francúzsko