Základné info

Mesto, kde sa v nádhernej symbióze spájajú krásy histórie s bohatou kultúrou a architektonickými dielami najväčších umelcov. Pozývame Vás na letecký zájazd do Ríma, kde navštívite najznámejšie rímske baziliky a pamiatky a nadýchate sa atmosféry „večného mesta“.

Termíny

CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu Viedeň - Rím - Viedeň, transfer z Bratislavy na letisko a späť, transfer letisko - hotel - letisko, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK, servisné poplatky
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká z Viedne

Ubytovanie

3x v hoteli 3*

Strava

3x raňajky

Itinerár

1. deň:
Odchod z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Ríma. Po prílete do Ríma transfer do hotela a následne začiatok pešej prehliadky mesta so sprievodcom - Fontána di Trevi, Benátske námestie, Španielske námestie so známymi Španielskymi schodmi a iné. Návrat na ubytovanie.

2. deň:
Po raňajkách sa vyberieme spoznávať ďalšie rímske skvosty - Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., Trajánovo fórum, Pantheon. Ubytovanie.

3. deň:
Dnešný deň strávime v hlavnom meste katolíckej cirkvi, vo Vatikáne a jeho bezprostrednom okolí. Prezrieme si Námestie sv. Petra s Bazilikou sv. Petra, pričom budeme mať možnosť vystúpiť na kupolu Baziliky, odkiaľ sa ponúka bezkonkurenčný výhľad na Rím i Vatikán. Navštívime Vatikánske múzeá (individuálna návšteva) so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou, kde budeme môcť obdivovať impozantnú výzdobu, ktorej autormi sú renesanční umelci - Michelangelo, Bernini, Raphael a Botticelli. Tí z nás, ktorí sa stále nenabažili umenia a histórie, určite využijú možnosť návštevy Anjelskeho hradu (Castel Sant’Angelo), niekdajšieho mauzólea, pápežskej rezidencie a väzenia, v priestoroch ktorého dnes sídli múzeum (individuálna návšteva). Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Po raňajkách začneme spoznávať Rím z inej stránky - ako centrum módy a nevyčerpateľnú studnicu nákupných možností. Na ulici Via Condoti, ktorá vedie od Španielskeho námestia k Via del Corso si môžeme pozrieť ponuku svetoznámych značiek Armani, Prada, Cavalli, Gucci, Missoni. Tí, ktorým móda až tak veľa nehovorí, si môžu vychutnať šálku dobrej kávy v niektorej z množstva štýlových kaviarní. Transfer na letisko, odlet do Viedne a následný transfer do Bratislavy.

Lokalita

Rím Taliansko