Základné info

Route 66 – volali ju Matka ciest, Cesta slávy, Hlavná trieda Ameriky alebo jednoducho najslávnejšia diaľnica na svete. Route 66 merala takmer štyritisíc kilometrov, viedla z Chicaga do Los Angeles a pretínala osem amerických štátov a tri časové pásma. Oslavovali ju filmy, knihy, pesničky.
Dnes k nej mieria turisti, jej historické úseky zachraňujú aktivisti a diaľničné značky s tou správnou cifrou sú zberateľským artiklom.

Termíny

CENA ZAHŔŇA : Medzinárodnú leteckú dopravu. Transfer BA – letisko – BA. Ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami v jednotlivých mestách podľa programu, GPS navigáciu, prenájom automobilu nižšej kategórie.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

letecká z Viedne

Služby

Zvolený itinerár cesty je orientačný a je možné si ho ľubovoľne zmeniť, predĺžiť či skrátiť. Trasu je možné absolvovať automobilom alebo na motorke (cenovo nákladnejší variant). K dispozícii je prenájom áut rôznych kategórii, od základných automobilov až po kabriolety. Dostupnosť prenájmu motocykla môže byť obmedzená ročným obdobím a počasím.
Cena nezahŕňa :
Stravu okrem uvedenej. Pohonné hmoty, prepravu zapožičaného automobilu z Los Angeles späť do Chicaga, doplatok za druhého vodiča, povinnú vratnú zábezpeku za zapožičanie automobilu/motorky, vstupné. Príplatok za jednolôžkovú izbu 1 055 EUR. Vybavenie formulára ESTA (18 EUR).

Ubytovanie

Hotely 3* podľa programu

Strava

Raňajky

Itinerár

1. – 3. Deň
Odlet z Európy do Chicaga. Check – in v hoteli, voľno na relax po dlhom lete. A je to tu! Romantika historickej Route 66 – „Matky ciest“, ktorá stále láka ľudí z celého sveta. Cesta dlhá „viac než 2 000 míľ“ medzi Chicagom a Los Angeles, legenda prechádzajúca srdcom Spojených štátov.“Get your kicks on Route 66.“ Route 66 bola otvorená v roku 1926 ako súčasť amerického diaľničného systému. Pôvodne merala 2 448 míľ (cca 3 940 km). Začínala v Chicagu (Illinois) a tiahla sa cez, Missouri, Kansas, Oklahomu, Nové Mexiko, Arizonu až do Los Angeles (Kalifornia). Aj keď bola v roku 1984 vyčlenená zo zoznamu amerických diaľnic, jej sláva trvá a trvá. V súčasnosti je sprístupnených cca 80% trasy, ktorú si môžete „bezstarostne“ prejsť autom, či motocyklom.

4. – 10. Deň
Prvou zastávkou za Chicagom bude mesto Saint Louis, dôležité kultúrne a vedecké centrum. Nájdeme tu známu operu, múzeá, množstvo pamiatok, krásnu botanickú záhradu, či parky Tower Gate a jeden z najväčších amerických mestských parkov Forest Park. Mesto je známe najmä vďaka Vstupnému oblúku Gateway Arch – symbolická brána na západ. Springfield – mesto, ktoré sa ani zďaleka nezdá také veľké ako je. Spriengfield je známy najmä ako miesto, kde „Divoký“ Bill zastrelil Davea Tutta v prvom skutočnom súboji divokého západu. Oklahoma City – hlavné a najväčšie mesto amerického štátu Oklahoma, známe najmä vďaka okolitým vidieckym oblastiam. Divoký Západ! Amarillo – „The Yellow Rose of Texas“ (žltá ruža Texasu), známe atrakcie ako ranče Cadillac Ranch a Big Texan Steak Ranch. Albuquerque – najväčšie mesto v americkom štáte Nové Mexiko. Santa Fe je zasa kultúrnym a umeleckým centrom Nového Mexika. Flagstaff sa na neďaleko od národného parku Grand Canyon. Je známy ako malebné, historické mesto. Turisti tu môžu navštíviť miestne múzeá, historické domy či preskúmať prírodné prostredie na hory Elden.

11. – 13. Deň
Cieľ Route 66 – slnečné Los Angeles. „Mesto Anjelov“ – pobrežné mesto na západe USA, najvyhľadávanejšie štvrteako Hollywood, Beverly Hills a Anaheim. Filmové štúdio Universal Studios, chodník slávy, Rodeo Drive, rozprávkové pláže v Santa Monice. Rozlúčka s „Matkou ciest“. Transfer na letisko a odlet naspäť do Európy.

Lokalita

Route 66 z Chicaga do Los Angeles, USA