Základné info

Nikdy nespiaci Bangkok – “Benátky východu”. Kráľovské mesto Ayuthaya. Severné Thajsko – raj pre milovníkov kultúry i prírody. Impozantné chrámy a pozostatky kedysi nádherných palácov Thajského kráľovstva. Najznámejšie pláže Thajska. Ideálne spojenie odpočinku a poznávania.

Termíny

CENA ZAHŔŇA : Medzinárodnú leteckú dopravu. Transfer BA – letisko – BA. Ubytovanie v 3* hoteloch počas poznávacej časti a v 4* hoteli na ostrove Koh Chang. Polpenziu počas poznávacej časti, raňajky počas pobytu na pláži, plus 1 x tradičnú thajskú večeru. Všetky prehliadky a transfery podľa programu. Služby miestneho a slovensky hovoriaceho sprievodcu CK.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

letecká z Viedne

Ubytovanie

3* hotely počas okruhu, 4* hotel počas pobytu na pláži.

Strava

Polpenzia počas okruhu, raňajky počas pobytu na pláži.

Itinerár

1. deň:
Odlet z Európy.

2. deň:
Prílet do Bangkoku. Vitajte v "krajine úsmevov" a nikdy nespiacom veľkomeste Bangkok. Presunieme sa do hotela a oddýchneme si po dlhom lete.

3. deň:
Po raňajkách v hoteli nás bude čakať prehliadka Bangkoku. Počas poldenného výletu navštívime tri najslávnejšie chrámy Bangkoku: Kráľovský palác, jedna z najkrajších ukážok starovekého bohatstva. Skladá sa z viacerých budov používaných pri rôznych príležitostiach: Pohrebný palác, Prijímací palác, Trónna sála, Korunovačná sála, Kráľovský hosťovský dom a krásny chrám Smaragdového Budhu "Wat Phra Kaew"; "Wat Po" je najrozsiahleší chrám Bangkoku, nachádza sa tu socha Ležiaceho Budhu, chrám je známy aj ako domov thajských masáží; Wat Traimit je domovom grandiózneho Zlatého Budhu (5,5 tony rýdzeho zlata).

Poznámka: počas návštevy Kráľovského paláca sa vyžaduje vhodné oblečenie.

4. deň:
Po raňajkách sa autobusom presunieme do mesta Ayuthaya, bývalého hlavného mesta Thajska (1350 - 1767). Pozrieme si impozantné ruiny niekdajšieho centra kráľovstva. Navštívime chrám Wat Mongkol Borpith s gigantickou bronzovou sochou a tri stredoveké pagody v cháme Wat Phra Srisanpetch, ktorý bol svojho času najväčším chrámom v meste Ayuthaya a bol používaný ako kráľovský chrám / palác niekoľkých kráľov. Ďalej navštívime slávny chrám Wat Chai Wattanaram na brehu rieky. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a budeme pokračovať do mesta Tak, kde prenocujeme.

5. deň:
Po raňajkách budeme pokračovať z Mesta Tak do Chiang Mai, "ruže severu". Navštívime impozantný Wat Doi Suthep, ktorý je dominantou mesta. Finálny výstup vedie cez Naga, spolu 306 schodov. Pokocháme sa nádherným výhľadom na mesto. Obed v miestnej reštaurácii.

6. deň:
Po raňajkách sa vydáme smerom na sever do slonieho campu, kde uvidíme, ako slony pracovali v džungli po celé stáročia. Budeme ohromení silou a obratnosťou týchto zvierat. Budeme mať možnosť vidieť i to, ako sa kúpu v rieke a relaxujú. Záujemcovia si môžu užiť i jazdu na slonoch (fakultatívna aktivita za doplatok). Ďalej navštívime farmu s orchideami. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a navštívime miestnu remeselnú štvrť Sankampaeng. Tradičná thajská večera.

7. deň:
Po raňajkách odídeme z mesta Chiang Mai a vydáme sa smerom na juh do Lampang. Navštívime Wat Phra Dhat Lampang Luang so smaragdovým Budhom. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii. Pokračujeme prehliadkou historického parku Sukhothai, ktorého názov v doslovnom preklade znamená "Úsvit šťastia". Sukhothai bolo prvým hlavným mestom Thajska (1238 - 1376). Prejdeme sa udržiavaným a atraktívnym parkom. Neskôr navštívime Wat Sri Chrum s obrovským sediacim Budhom. Presunieme sa do mesta Phitsanulok.

8. deň:
Dopoludnia navštívime Wat Maha Dhat. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a presunieme sa do Bangkoku. Nocľah v Bangkoku.

9. - 12. deň
: Ráno presun z Bangkoku na ostrov Koh Chang. Čaká nás zaslúžený oddych v hoteli pri pláži, kúpanie, fakultatívny program. Presun na letisko v Bangkoku a odlet smerom do Európy.

13. deň:
Prílet do Európy.

Lokalita

Bangkok, Thajsko