Základné info

8-dňový letecký zájazd, ktorý Vás zoberie po najkrajších miestach Sicílie – mestečká Taormina, Enna, antické chrámy a stavby v Agrigente a Syrakúzach, ruch miest Catania a Palermo, sopka Etna a jej okolie…

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu na trase Viedeň - Catania - Viedeň; servisné poplatky; transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava; autokarovú dopravu počas pobytu; 7x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami; sprievodcu CK.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Lietadlom a počas pobytu mikrobus resp. autobus.

Ubytovanie

Ubytovanie v hoteli kategórie 3*.

Strava

Rozšírené kontinentálne raňajky.

Itinerár

1. deň:
Transfer z Bratislavy do Viedne, odlet do Catanie. Po prílete transfer na ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň:
Po raňajkách sa vyberieme na celodenný výlet do oblasti Etny, najvyššej a najaktívnejšej sopky Európy, ktorá bola Rimanmi pokladaná za kováčsku dielňu boha ohňa Vulkána. Autobusom sa dopravíme do nadmorskej výšky 1 900 m n. m., odkiaľ možno lanovkou a následne terénnymi autami pokračovať až do výšky 2 900 m n. m., do oblasti lávových polí (fakultatívne). Miestny sprievodca nás potom peši prevedie až k poslednému kráteru. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň:
Raňajky, individuálne voľno v meste Milazzo, alebo fakultatívny výlet na Liparské ostrovy. Navštívime ostrov Lipari, kde absolvujeme prehliadku rovnomenného hlavného mesta súostrovia. Ďalej sa presunieme na ostrov Vulcano, kde sa nám naskytne možnosť kúpania v sírnych prameňoch (nie je v cene fakultatívneho výletu). Odchod na ubytovanie v meste Cefalú, fakultatívne večera.

4. deň:
Po raňajkách navštívime Monreale, najvýznamnejšiu normandskú pamiatku na Sicílii, známu na celom svete stredovekými mozaikami. Pokračovať budeme do Palerma, ktorého jedinečnú polohu znásobuje zmes architektúry od islamskej po normandskú, od baroka po secesiu. Absolvujeme autobusovú prehliadku so zastávkou na návštevu katedrály, kde sa nachádzajú pozostatky sv. Rozálie, patrónky Palerma, prezrieme si Kráľovský palác. Ubytovanie, fakultatívne večera.

5. deň:
Po raňajkách sa vyberieme do Agrigenta, rozprestierajúceho sa v miestach, kde predtým bol Akragas, jedno z najdôležitejších miest antického sveta, rival mesta Syrakúzy. Vychutnáme si prechádzku historickým jadrom s úzkymi stredovekými uličkami, následne navštívime Údolie chrámov - archeologickú oblasť, považovanú za najpôsobivejšie komplexy starogréckych stavieb mimo územia Grécka. Ubytovanie, fakultatívne večera.

6. deň:
Po raňajkách sa presunieme do najvyššie položeného mesta na Sicílii - Enna, ktoré tróni na nedobytnej skale a je pokladané za centrum kultu Demetry (bohyne plodnosti). Pokračovať budeme cez vnútrozemie Sicílie do provinčného rušného mesta Piazza Armerina, kde hlavnou atrakciou sú vo Ville Romana del Casale dochované nádherné mozaiky antického Ríma (prehliadka). Ubytovanie, fakultatívne večera.

7. deň:
Raňajky. Dnes spoznáme Syrakúzy, podľa rímskeho konzula Cicera najkrajšie grécke mesto (3.-5. storočie p. n. l.). Absolvujeme prehliadku antického Neapolisu. Ubytovanie, fakultatívne večera.

8. deň:
Po raňajkách sa presunieme do malebnej Taorminy, jedného z najkrajšie položených miest na Sicílii. Z gréckeho divadla si vychutnáme nádherný pohľad na stále činnú sopku Etnu. Záverečné hodiny na Sicílii strávime v Katánii, zničenej zemetrasením v roku 1693, ktorá je dnes mestom najnápadnejších barokových pamiatok z lávového kameňa na Sicílii. Z Piazza del Duomo sa ešte raz pokocháme výhľadom na sopku. Transfer na letisko, odlet do Viedne a následný transfer do Bratislavy.

Lokalita

Catania, Sicília, Taliansko