Základné info

Okruh, na ktorom zažijete Srí Lanku naplno. Ideálna kombinácia Vám umožní spoznať krásu tzv. „Kultúrneho trojuholníka“, kroky Budhu a jeho symboly, farby a vône tropických záhrad,  čaro svetoznámeho čaju, koloniálnu históriu, nepoškvrnenú ostrovnú scenériu, typickú kuchyňu bohatú na chute a pritom ponechá dostatok času na odpočinok na plážach Indického oceánu.

Termíny

Cena zahŕňa Leteckú dopravu z Bratislavy alebo z Viedne. Transfer BA – letisko – BA (pri odlete z Viedne). Všetky miestne transfery. 4x ubytovanie počas okruhu v kvalitných 3* hoteloch s polpenziou, vstupy do pamiatok, vystúpenie kandyjskej tanečnej skupiny. 3x/5x ubytovanie počas pobytu v 4* hoteli s polpenziou. Sprievodca CK SATUR. Silvestrovský večer.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká z Bratislavy alebo Viedne

Ubytovanie

3* hotely počas okruhu, 4* hotel počas pobytu pri mori.

Strava

Polpenzia. Možnosť doplatiť all inclusive počas pobytu pri mori.

Itinerár

1. deň:
Odlet z Bratislavy alebo z Viedne.
2. deň:
Prílet na Srí Lanku, do hlavného mesta Colombo. Vitajte v tejto čarokrásnej a tajomnej krajine plnej mýtov a legiend.  Z letiska nás cesta povedie do oblasti Sigiriya. Zastavíme sa v sloňom sirotinci v Pinnawala, kde žije približne 70 slonov vrátane tých najhravejších a najrozkošnejších sloních mláďat, zachránených po rôznych zraneniach z džungle. Ich kŕmenie z fľašiek a kúpanie, ktoré prebieha niekoľko krát denne je najväčším zážitkom, kedy sa obrovské stádo slonov  presúva cez úzke uličky dediny k neďalekej rieke.
3. deň:
Sigirya čiže „Levia hora“, trón kráľa Kasyapa alebo „Pevnosť v oblakoch“, skala týčiaca sa strmých 200 m nad okolitý terén, patrí medzi tie najväčšie zaujímavosti a od roku 1982 je zapísaná v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Na tejto pevnosti sa odohral príbeh zrady a boja o moc, ktorý môžeme čítať zo zvyškov kráľovského paláca a fresiek dievčenských postáv. Po „levích schodoch“ vystúpime až na vrchol tohto mimoriadneho monumentu. Pozrieme si stredoveké kráľovstvo Polonnaruwa. Mesto zostalo takmer v pôvodnej podobe napriek tomu, že je staré viac než 800 rokov. Jeho slávu pozdvihol kráľ Parakramabahu I. v 12. storočí. Mestom prechádzalo množstvo zavlažovacích kanálov, bolo tam postavených množstvo chrámov a sôch Budhu. Do dnešného dňa sa zachovali pomníky slávnych, ktoré slúžia ako modliace miesta.  Fakultatívne možnosť návštevy niektorého z Národných parkov – slonie safari.
4. deň:
Dambulla. Zlaté jaskynné chrámy v Dambulle považujú mnohí za najspirituálnejšie miesto na Srí Lanke.  Mystickú atmosféru miesta vytvára až 150 sôch Budhu a množstvo farebných fresiek na stenách. Vstup do jednotlivých jaskýň je zo 100 m vysokého skalného masívu, ktorý otvára pohľad na nádhernú panorámu krajiny. Cestou z Dambully do Kandy navštívime dedinu Matale, ktorá je plná záhrad s korením a miestnym ovocím. Dozvieme sa podrobnosti o pestovaní jednotlivých druhov. Cesta nás povedie do Kandy, hlavného mesta sinhálskeho kráľovstva až do roku 1815, keď nadvládu prevzali Briti. Uprostred mesta sa rozkladá umelo vytvorené jazero z roku 1807. Na jeho brehu stojí najposvätnejšia budhistická pamiatka Dalada Maligawa - Chrám Budhovho zubu. Večerná prehliadka chrámu a návšteva typického predstavenia kandyjskej tanečnej skupiny.
5. deň:
Navštívime kráľovské botanické záhrady Peradeniya, kde najlepšie spoznáme bohatstvo a rozmanitosť miestnej flóry. Následne sa presunieme do „Malého Anglicka“ – horskej oblasti Nuwara Elyia a rovnomenného mestečka, ktoré je kráľovstvom najlepšieho srílanského čaju. Priemerná denná teplota v tejto oblasti dosahuje maximálne 20°C, vďaka čomu si ju obľúbili Angličania. Dodnes je tu možné vidieť stavby z koloniálnej éry, dokonca aj nové domy postavené v anglickom štýle, obklopené veľkými záhradami. Po ceste sa nám naskytne pohľad na úžasné vodopády a stráne svahov pokryté nekonečnými čajovníkovými plantážami. Návšteva továrne na čaj, kde sa vyrába ten najlepší čaj na svete – jedinečná možnosť ochutnať šálku toho pravého cejlónskeho čaju.
6. deň:
Kitulgala, nádherné miesto na západe krajiny, ukryté uprostred hustej vegetácie preslávil predovšetkým film „Most cez rieku Kwai“ – aj dnes ešte môžete vidieť miesto, kde stál. Mesto je známe i náleziskami pozostatkov prehistorických živočíchov a skeletov neznámych civilizácii. Veľkým lákadlom je rafting (možné zakúpiť na mieste u sprievodcu). A pred nami je už cesta do plážového rezortu.
7. deň:
Pobyt na pláži, možnosť ďalšieho individuálneho poznávania.
8. deň:
Pobyt na pláži, možnosť ďalšieho individuálneho poznávania.
9. deň:
Silvester - let z Viedne - pobyt sa končí, transfer na letisko, odlet. Odlety Bratislava - pobyt na pláži.
10. deň:
Posledný deň na Srí Lanke, check-out z hotela, transfer na letisko.
11. deň:
V skorých ranných hodinách odlet.
Poznámka
Maximálna veľkosť skupiny: 16 osôb

Lokalita