Základné info

Exotický a večne zelený ostrov Srí Lanka ponúka starodávne budhistické chrámy, kráľovské mestá, nádhernú tropickú prírodu, dobrodružné slonie safari, ako aj leňošenie pri krásnych plážach na brehu Indického oceánu. 8-dňový zájazd Vám poskytuje možnosť vidieť a zažiť všetky tieto atrakcie.

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu; servisné poplatky; transfer BA–letisko–BA; 3 x ubytovanie počas okruhu v 3* hoteloch s polpenziou; 2 x ubytovanie v 3* plážovom hoteli s polpenziou; miestne transfery; vstupy do pamiatok; miestny a slovensky/česky hovoriaceho sprievodcu počas okruhu.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká.

Ubytovanie

Ubytovanie v 3* hoteloch počas pobytu.

Strava

Polpenzia

Itinerár

1. deň:
Odlet z Európy.

2.- 3. deň:
Prílet do Colomba. Presun do oblasti Kandalama. Čaká nás Sigirya čiže „Levia hora“, trón kráľa Kasyapa z 5. st. p.n.l. „Pevnosť v oblakoch“, skala týčiaca sa strmých 200 m nad okolitý terén, patrí medzi tie najväčšie zaujímavosti a je pokladaná za ôsmy div sveta. Po „levích schodoch“ vystúpime až na vrchol tohto monumentu. Fakultatívne možná prehliadka stredovekého kráľovstva Polonnaruwa. Mesto zostalo takmer v pôvodnej podobe napriek tomu, že je staré viac než 800 rokov. Zažijeme dobrodružné safari na džípoch v NP Minneriya.

4. deň:
Prehliadka k chrámovému komplexu v Dambulle. Zlaté jaskynné chrámy považujú mnohí za najspirituálnejšie, mystickú atmosféru miesta vytvára až 150 sôch Budhu a množstvo farebných fresiek na stenách. Vstup do jednotlivých jaskyní je zo 100 metrov vysokého skalného masívu. Navštívime dedinu Matale, ktorá je plná záhrad s korením a miestnym ovocím. Kandy, hlavé mesto sinhálskeho kráľovstva až do roku 1815. Uprostred mesta sa rozkladá umelo vytvorené jazero z roku 1807. Na jeho brehu stojí najposvätnejšia budhistická pamiatka Dalada Maligawa, Chrám Budhovho zubu.

5. deň:
Navštívime kráľovské botanické záhrady Peradenyia, kde najlepšie spoznáme bohatstvo a rozmanitosť miestnej flóry. Zastavíme v sloňom sirotinci v Pinnawale. Bol založený v roku 1975 a vtedy začínal z 25 slonmi. S dnešným počtom slonov, ktoré tu žijú sa zaradil medzi najväčšie zariadenia svojho druhu na svete. Slony tu majú vytvorené prirodzené podmienky na život a môžu si utvárať vlastné stáda. Ak budeme mať šťastie, uvidíme aj každodenné kúpanie slonov, čo je jedna z najzaujímavejších atrakcií, keď sa 70 dupajúcich slonov presúva k asi 400 metrov vzdialenej rieke. Následne sa presunieme do plážového hotela na pobyt.

6. deň:
Pobyt na pláži, relax, možnosť fakultatívnych akcií.

7. deň:
Pobyt na pláži.

8. deň:
Transfer na letisko k odletu do Európy.

 

Lokalita

Colombo, Srí Lanka