Základné info

Skvelá cesta po histórii civilizácie, najvýznamnejšie židovské pamiatky, novodobé divy sveta ako Petra, rímské klenoty architektúry, púšte a beduíni.

 

 

Termíny

CENA ZAHŔŇA : Leteckú dopravu Praha - tel Aviv - Ammán - Praha - (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) * servisné poplatky * 10 x nocľah v hoteloch 3* s raňajkami * miestne transfery * český sprievodca počas pobytu(min.12 osôb) CENA NEZAHŔŇA : vízum Jordánsko * bakšišné a prepitné* pre miestneho sprievodcu a šoféra 30,- USD* jordánsku odletovú taxu 12,- USD* miestny poplatok v Izraeli 28,- USD* cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká z Prahy (za príplatok z Viedne)

Ubytovanie

Hotely kategórie 3* podľa programu

Strava

Raňajky

Itinerár

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz na letisku 3 hodiny pred odletom, odlet do Tel Avivu.

2. deň JERUZALEM

Po prílete a vybavení potrebných formalít odchod do hotela. Po raňajkách sa zoznámime s najzaujímavejšími miestami Jeruzalema, svätého mesta troch významných svetových relígií - judaizmus, kresťanstvo a islam. Navštívime Chrámovú horu so Skalným chrámom a mešitou El-Agsá. Nezabudnuteľný pohľad na toto mesto sa nám otvorí z Olivovej hory, kde navštívime chrám Pater Noster, kde si aj v češtine môžeme prečítať túto slávnu modlitbu. Odtiaľ zídeme do slávnej Getsemanskej záhrady a navštívime blízky chrám Národov. Pokračujeme ďalej Krížovou cestou až k chrámu Božieho hrobu. Do Múru nárekov, najsvätejšieho miesta Židov na našej planéte, budete môcť vložiť svoje želanie. Nocľah v Jeruzaleme.

3. deň BETLEHÉM - JERUZALEM - HORA SIÓN

Po raňajkách odchádzame do Betlehema k návšteve chrámu Narodenia Pána, podľa možností navštívime tiež kostol svätej Kataríny a Grotto. Z tohto mesta si môžeme odviezť aj zaujímavé rezby do olivovníkového dreva. Popoludní pokračujeme v prehliadke Jeruzalema a prechádzke po "poslednej ceste" na horu Sion, návšteva hrobky kráľa Dávida. Nocľah v Jeruzaleme.

4. deň NAZARETH - CANA - HORA TABOR

Po raňajkách pôjdeme okolo Tel Avivu a ďalej k návšteve vykopávok starobylej Caesarey, kde okrem iného iste budeme obdivovať slávny akvadukt. Pokračujeme návštevou Káne Galilejskej, kde Ježiš vykonal svoj prvý zázrak a ďalej do Nazarethu, domova Márie a Jozefa, návšteva baziliky Panny Márie. Vystúpime na vrch Tábor a podľa časových možností sa prejdeme po jazernej promenáde mesta Tiberias. Nocľah v hoteli v blízkosti Galilejského jazera.

5. deň TABGHA - JAZERO GALILEE

Po raňajkách sa budeme zoznamovať s oblasťou Genezaretského jazera, po ktorom sa prejdeme loďou. Navštívime horu Blahoslavenstiev, ďalej Tabgha, miesto zázraku zmnoženia chleba a rýb, zrúcaniny Kapernaum, miesta, ktoré Ježiš urobil svojím domovom potom, čo opustil Nazareth a uvidíme pozostatky starovekej synagógy, v ktorej kázal. V Kibbutz Ginosar uvidíme slávnu "Jesus Boat". Pri dobrých časových možnostiach určite nevynecháme ani príležitosť osviežiť sa vo vodách jazera, či pochutnať si na Telapii Jordanensis, nazývané tiež Petrova ryba, ktorá je symbolom tunajších vôd. Nocľah v hoteli.

6. deň SHEIKH - JERASH - AMMÁN

Po raňajkách sa cestou do Jordánska ešte krátko zastavíme v Yardenite, hlavnom mieste krstov na rieke Jordán. Potom už po vybavení potrebných formalít prejdeme do Jordánska. Cestou do Ammánu navštívime vykopávky grécko-rímskeho mesta Jerash, ktorému sa tiež hovorí "Pompeje Stredného východu ". Iste budeme ohromení stĺporadím hlavnej ulice Cardo, oválnym námestím z 1. stor. n.l., trhoviskom Agora, monumentálnym Chrámom bohyne Artemis, či slávnou bránou. V meste sa nachádza aj amfiteáter, z ktorého najvyššej časti sa otvára nádherný pohľad, ktorý nám ešte len priblíži mohutnosť tohto starovekého sídla. Pokračujeme do Ammánu. Ubytovanie v hoteli, nocľah.

7.deň AMMÁN – MRTVÉ MORE – AMMÁN

Po raňajkách nasleduje prehliadka hlavného mesta Ammánu minulosti nazývaného tiež Philadelphia. Je to mesto kontrastov, kde sa snúbia pamiatky staroveku s modernou architektúrou a býva často označované za "biele mesto". Je domovom najväčších mešít na Strednom východe, Národného múzea, monumentálnej citadely, starej Agory, amfiteátra, kráľovského paláca a historicky zaujímavých pamiatok, či nádherného moderného zaveseného mosta, ktorý sa klenie nad údolím nad mestom. Popoludní výlet k Mŕtvemu moru, návrat do Ammánu, nocľah.

8. deň MADABA - HORA ALEBO - KARAK

Po raňajkách odídeme k návšteve malebného mesta Madaba, zvaného tiež mestom mozaík, ktorých je v miestnych kostoloch množstvo. Najvýznamnejšia z nich je mapa Svätej zeme a okolia, ktorá pochádza z 6. storočia a ktorá sa skladá z 2 miliónov kamienkov. Pokračujeme na horu Nebo, kde zomrel a kde má byť aj pochovaný Mojžiš. Cestou do Petry si prezrieme mohutný križiacky hrad Shobaku, ktorý padol až ako posledný. Nocľah v okolí Petry.

9. deň PETRA

Po raňajkách nasleduje celodenná prehliadka nabatejského skalného mesta Petra, ktoré je považované za jeden z divov sveta. Toto bývalé hlavné mesto bolo vytesané priamo do skál počas 5. až 1. stor. p.n.l. a bolo zabudnuté na takmer 1000 rokov. Prechádzka nás povedie úzkymi priesmykmi a previsnutými skalami, okolo Kráľovskej hrobky, pohrebnými a obetnými miestami, ďalej je tu pokladnica Chazna al-firawni, ktorá je symbolom tohto miesta, rímske divadlo, či kláštor ad-Dajr, ktorý môžeme navštíviť v rámci voľnej prehliadky a vychutnať si nezabudnuteľný zážitok z jazdy na somárovi po tunajšom drsnom skalnatom teréne. Nocľah.

10. deň PETRA – WÁDÍ RÚM - SHOWBAK

Po raňajkách odchod do púštnej rezervácie Vádí Rúm, s ktorej drsnou krásou sa zoznámime počas dvojhodinového safari terénnymi autami. Návrat do Ammánu. Nocľah.

11. deň ODLET DO PRAHY (VIEDNE)

Raňajky, popoludní transfer na letisko, odlet z Jordánska do Prahy. Prílet do Prahy.

Lokalita

Jordánsko, Izrael