Základné info

Záruka jedinečných spomienok na zem ostrých prírodných kontrastov, dravého oceánskeho pobrežia a svojráznu púštnu krajinu.

 

Termíny

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA leteckú dopravu Praha – Johannesburg / Windhoek – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) * servisné poplatky * 9 x nocľah v hoteloch 3* s raňajkami * safari podľa programu * doprava klimatizovaným mikrobusom * vstupy v cene: Etosha NP, Twyfelfontein, Cape Cross, Welwitschia Mirabilis a Moon Walley, Sossusvlei Sesriem, návšteva kmeňa Himba * odnos batožiny v hoteloch a na letiskách * služby českého sprievodcu * výpravná plavba v zátoke Walvis Bay * jazda terénnymi vozidlami k piesočným dunám v Sossusvlei
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

leteckú dopravu Praha – Johannesburg / Windhoek – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)

Služby

  • safari podľa programu
  • ubytovanie podľa programu
  • doprava klimatizovaným mikrobusom
  • vstupy v cene: Etosha NP, Twyfelfontein, Cape Cross, Welwitschia Mirabilis a Moon Walley, Sossusvlei Sesriem, návšteva kmeňa Himba
  • odnos batožiny v hoteloch a na letiskách
  • služby českého sprievodcu
  • výpravná plavba v zátoke Walvis Bay
  • jazda terénnymi vozidlami k piesočným dunám v Sossusvlei

Ubytovanie

9 x v hoteloch 3* podľa programu

Strava

raňajky

Itinerár

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Stretnutie skupiny na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Windhoeku s prestupmi.

2. deň WINDHOEK

Prílet do Windhoeku, transfer do hotela, ubytovanie. Popoludňajšia prehliadka hlavného mesta Namíbie, ktorému v tieni moderných výškových budov dominuje pestrý zhon ulice a tradičných trhovísk. Voľný program, nocľah.

3. deň WINDHOEK - NAMUTONI

Raňajky. Odchod na sever do Okahandja, mestečka bytostne spätého s pyšným národom Herero a jeho udatným bojom s nemeckými kolonistami. Návšteva trhoviska s cennými výrobkami týchto zručných domorodcov. Ďalej pôjdeme do banského mestečka Tsumeb, kde si prezrieme múzeum s cennou zbierkou vzácnych drahokamov. Popoludní príjazd do Namu- toni, východzieho bodu pre návštevu NP Etosha. Podľa časových možností podnikneme kratšie večerné safari. Nocľah.

4. deň NÁRODNÝ PARK ETOSHA

Raňajky. Celodenné putovanie divokou prírodou jedného z najunikátnejších národných parkov Afriky. Prvotriedne zážitky v rezervácii Etosha umocní nesmierne pestrá krajina a pozorovanie voľne žijúcich divokých zvierat, medzi ktorými nechýbajú slony, levy, nosorožce, zebry, žirafy či napríklad hyeny a stovky druhov vtákov. Nocľah.

5. deň ETOSHA NP, KMEŇ HIMBA - DAMARLAND

Raňajky. V ranných hodinách podnikneme ďalšie safari v Národnom parku Etosha. Potom sa premiestnime do nádhernej krajiny Damarlandu, kde nás čaká návšteva osady kmeňa Himba. Tá nám prezradí všetko podstatné o živote tohto národa, ktorý si navzdory mnohým civilizačným vplyvom dokázal zatiaľ uchovať tradičný spôsob kočovného života. Nocľah.

6. deň TWYFELFONTEIN - DAMARLAND

Raňajky. Potom pokračujeme cez horské pásmo oblastí Damarlandu, domova vzácneho púštneho slona a mnohých podivne rastúcich a úžas vzbudzujúcich rastlín. Prezrieme si viac ako 5 tisíc rokov staré skalné maľby v oblasti Twyfelfontein, navštívime ojedinelé geologické útvary Organ Pipes a Burnt Mountain. Fakultatívne návšteva The Living múzea s možnosťou zhliadnutí tradičného domorodého tanca. Nocľah.

7. deň DAMARLAND - SWAKOPMUND

Raňajky. Ráno vyrazíme naprieč drsnou krajinou Damarlandu okolo najvyššej hory Namíbie Brandberg k atlantickému pobrežiu, kde oceníme značný pokles teploty spôsobený chladným morským prúdom Benguela. Potom sa premiestnime do prímorského mesta Swakopmundu, krátka prehliadka mesta. Ubytovanie, večer možnosť návštevy niektorej z vyhlásených reštaurácií.

8. deň WALVIS BAY LAGOON

Raňajky. Ráno výpravná plavba v zátoke Walvis Bay a pozorovanie tuleňov, delfínov a mnohých morských vtákov. V dopoludňajšom slnku si vychutnáme čerstvé ustrice a víno (v cene). Po návrate do Swakopmundu voľný program s možnosťou návštevy trhovísk a nákupov tradičných suvenírov. Nocľah.

9. deň NAMIB DESERT

Raňajky. Dnes si naplno vychutnáme drsnú, neuchopiteľnú a nesmierne rozmanitú nádheru Namíbijskej púšte. Uvidíme záhadné rastliny Welwitchia Mirabilis, pôjdeme po okraji Mesačného údolia (Moon Valley) a navštívime kaňon Kuiseb Canyon, ktorý ako mohutná prírodná prekážka bráni rozpínavým piesočným dunám v ceste ďalej na sever. Nocľah.

10. deň SOSSUSVLEI – SESRIEM CANYON

Raňajky. Skoro ráno odchod pozdĺž koryta rieky Tsauchab, na ktorého konci presadneme do terénnych vozidiel. Bez nich by sme ťažko prekonali posledné kilometre hlbokého piesku a dosiahli jedného z najpozoruhodnejších miest Namíbie – a to Sossusvlei alebo magického zhromaždenia vody. Táto okúzľujúca biela panva obklopená vekovitými stromami Camelthorn a impozantnými oranžovými dunami je pravou pastvou pre oči. Tu končí svoju púť voda rieky Tsauchab, ktorá nedokáže vzdorovať pásmu nenásytných piesočných dún, a tak nikdy nedosiahne oceánu. Ranné mäkké svetlo a scenérie Sossusvlei sú medzi fotografmi považované za zázrak. Na spiatočnej ceste si ešte prezrieme malý, zato však nádherný kaňon Sesriem. Nocľah.

11. deň ODLET

Po raňajkách odchod do Windhoeku, transfer na letisko a odlet.

12. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Lokalita

Namíbia