Základné info

Socialistický Vietnam, chudobná krajina, ktorá môže ponúknuť viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Kambodžské kráľovstvo, ktoré dodnes zostáva takmer nedotknuté turistickým ruchom. Dve krajiny, bohaté na kultúru, prírodné krásy, zvyky a tradície. Miesta, ktoré neuvidíte nikde inde na svete, pocity, ktoré už nikdy nezažijete.

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu. Transfer BA – letisko – BA, ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, 5 obedov a jednu večeru, transfery klimatizovanými dopravnými prostriedkami, vstupy podľa programu, výlet loďou po delte rieky Mekong, miestne prelety na trase Hanoj – Saigon, Saigon – Siem Reap, pozývací list do Vietnamu, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

letecká z Viedne

Služby

Raňajky, 5x obed, 1x večera.

Ubytovanie

ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami

Strava

podľa programu

Itinerár

1. - 2. DEŇ
Odlet z Európy, prílet do Hanoja. Cestu za poznaním začneme zoznámením sa s kultúrou, históriou a obyvateľmi hlavného mesta Vietnamu. Prezrieme si Chrám literatúry, jedno z etnologických múzeí. Pôjdeme späť do Starej štvrti a po krátkej prehliadke večerného mesta sa vrátime do hotela.

3. DEŇ
Po raňajkách sa presunieme ku komplexu Ho Či Min, kde navštívme Hočiminovo Mauzóleum, miesto posledného odpočinku vietnamského veľkého otca alebo strýčka Ho, Hočiminov dom, Hočiminovo múzeum a Jednostĺpovú pagodu. Pred tým, ako sa vydáme na cca tri hodiny dlhú cestu cez zelené ryžové políčka do Halong City budeme mať chvíľku čas na obed vo vlastnej réžii. Prenocujeme v Halong City.

4. DEŇ
Dnes nás čaká neuveriteľná štvorhodinová výletná plavba po nádhernej zátoke Ha Long (Dračia zátoka), ktorá je zapísaná do svetového prírodného dedičstva UNESCO a je známa najmä vďaka vápencovým skalám, ktoré vystupujú z mora často len ako osamotené monumenty. Obedovať budeme na palube. Po plavbe pôjdeme na návštevu Keramickej dediny a vrátime sa späť do Hanoja.

5. DEŇ
Dnes sa presunieme do Hočiminovho mesta, známeho ako Saigon (starý názov používaný do roku 1975). Po raňajkách bude nasledovať transfer na letisko a vnútroštátny prelet. Po prílete sa vydáme na prehliadku mesta. Uvidíme známe miesta ako Múzeum Histórie, navštívime Konferenčnú sálu Thong Nhat (bývalý Palác nezávislosti), či trh Ben Thanh. Fotozastávku si spravíme pri známych turistických miestach ako Radnica, Grand Theatre, Katedrála Notre Dame a budova Hlavnej pošty.

6. DEŇ
Tunely Cu Chi – tvorili dôležitú základňu počas Vietnamskej vojny, najmä vďaka svojej strategickej polohe. Vietkong postavil 100 km dlhú sieť tunelov spájajúcu miesta velenia, nemocnice, či zbraňové továrne. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a vrátime sa späť do Saigonu, kde budeme mať voľný program.

7. DEŇ
My Tho – hlavné mesto provincie Tien Giang, prístav na delte rieky Mekong, cca dve hodiny jazdy zo Saigonu. Vydáme sa na výlet loďou. Navštívime ovocné záhrady a budeme mať možnosť ochutnať tropické ovocie. Naobedujeme sa v miestnej reštaurácii a vrátime sa späť do Saigonu, kde budeme mať čas na posledné nákupy a rozlúčku s Vietnamom.

8. DEŇ
Presunieme sa na letisko a odletíme do Siem Reap. Po prílete nás privíta priateľský miestny sprievodca a presunieme sa do hotela. Návšteva Južnej brány Angkoru Thom, slávneho Bayon, Baphoun a Terasy malomocného kráľa. Je čas na prehliadku jedného z najväčších divov sveta, symbolu, srdca a duše Kambodže, chrámu Angkor Wat. Večeru si vychutnáme v sprievode tanečnej show Khmer Apsara.

9. DEŇ
Spoznávanie Kambodže bude dnes pokračovať rozprávkovým chrámom Ta Prohm, ktorý obklopujú korene obrovských figovníkov a gigantických popínavých rastlín. Navštívime i Krovan, Kráľovské kúpele Srah Srang a chrámy Banteay Kdei.

10. - 11. DEŇ
Plávajúce dediny Chong Khneas, ktoré sa nachádzajú asi 10 km južne od mesta Siem Reap. Exkurzia na tradičnej drevenej lodi po jazere Tonle Sap, jednom z najväčších v Ázii. Transfer na letisko, odlet naspäť do Európy.

Lokalita