Základné info

Prekrásny záliv Halong Bay Vás očarí nádhernými scenériami a vo svätyni My Son na Vás dýchne starobylý pokoj a mier. Hue s kráľovskými palácmi a záhradami. Na rieke Mekong ochutnáte tropické ovocie. Hanoj – tisícročné mesto so starobylými ulicami a usmiatymi tvárami. Saigon, kde sa stretáva kultúra východu a západu.

vie1

Termíny

CENA ZAHŔŇA: Leteckú dopravu. Transfer BA – letisko – BA. Dopravu mikrobusom počas programu, vnútroštátny prelet, plavby loďou, nočný vlak Hanoi – Hue a Nha Trang – Saigon (klimatizované lôžkové kupé so 4 lôžkami), ubytovanie v kvalitných 3* hoteloch s raňajkami, 5x obedy počas výletov, 1x večera, vstupy podľa programu, ubytovanie na lodi, predstavenie vodného bábkového divadla, pozývací list do Vietnamu. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky.
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecká

Ubytovanie

Kvalitné 3* hotely.

Strava

Raňajky, 5x obed, 1x večera.

Itinerár

1. - 3. DEŇ
Odlet z Európy, prílet do Hanoja – tisícročného mesta, kolísky civilizácie delty Červenej rieky. Mesto so starobylými ulicami a koloniálnymi štvrťami, pokojnými jazerami a zatienenými bulvármi, plné sviežich parkov a usmiatych tvárí. Prehliadku začnemena námestí Ba Dinh, kde sa nachádza Ho Či Minovo mauzóleum. Ho Či Minov dom, Jednostĺpová pagoda. Budeme mať i chvíľku času na zoznámenie sa s miestnymi remeslami. Navštívime Chrám literatúry i Historické múzeum. Záhrady legendami opradeného jazera Hoan Kiem s hrdinským chrámom Ngoc Son. Presun do Starej štvrte. Večer tradičné vodné bábkové divadlo.
4. - 6. DEŇ
Ha Long bay – prírodné dedičstvo UNESCO. Záliv s tisíckami vápencových ostrovov – ohromné Dračie zuby, vyrastajúce z krištáľovo modrej morskej hladiny. Plavba drevenými džunkami (loďky) pomedzi ostrovčeky, prehliadka jaskýň a kúpanie jaskyňi Luon Cave. Čarovné ráno, plavba okolo ostrovov, návrat do prístavu. Nočný expres do kráľovského mesta Hue (UNESCO) – hlavné mesto Vietnamu za vlády dynastie Nguyen. Prehliadka tohto nádherného mesta, počas ktorej uvidíme slávne kráľovské gymnázium,Zakázané kráľovské fialové mesto, Vlajkovú veža, Chrám Mieu, Kráľovské divadlo – Duyet Thi Duong, hrobku kráľa Tu Doc, či Pagodu Thien Mu.
7. DEŇ
Presun do Danang – Hoi An, kraja so slávnymi bielymi plážami. Vzdušný priesmyk Hai Van Pass s nádhernými výhľadmi na mesto Danang a rieku Han. V meste Danang navštívime sochárske múzeum Cham a dedinky sochárov majstrovsky pracujúcimi s mramorom a žulou. Starobylé mesto Hoi An, dôležité obchodné centrum stredoveku na brehoch rieky Thu Bon. Objavíme tajomstvá presahov japonskej, čínskej a vietnamskej architektúry – Japonský krytý most, Ong Pagoda, Stará štvrť, Quan Thanh De Quan, dom Tan Ky, ...
8. DEŇ
„Púť“ do svätyne My Son – chrámový komplex, kde sa nachádzajú aj pozostatky strateného kráľovstva Champa (UNESCO). Leží v údolí cca 40 km juhozápadne od Hoi An. Svojho času bol hlavným a náboženských centrom ľudí Cham a v súčasnosti je považovaný za jedno z najdôležitejších archeologických nálezísk v juhovýchodnej Ázii. Návrat do Hoi An.
9. - 12. DEŇ
Prelet do Nha Trang s neopakovateľnými plážami, s kryštálovo čistou vodou. Fakultatívne návšteva Vinpearl Amusement Park. Nočný vlakový transfer do Ho Či Minovho mesta, známeho ako Saigon. Kultúrne, vzdelanostné, obchodné a turistické centrum, najväčšie mesto Vietnamu, kde sa stretáva kultúra Východu a Západu. Palác Zjednotenia – symbol Saigonskej vlády pred rokom 1975, kde sa dozvieme o Vietnamskej ideologickej vojne z rokov 1954 až 1975. Tunely Cu Či – podzemné mestečko, asi 120 km dlhý labyrint tunelov, ktoré postavili komunistické gerily počas Vietnamskej vojny. Prehliadka francúzskej neorománskej katedrály Notre Dame, budova Hlavnej pošty architekta Gustave Eiffela, budova Ľudového výboru a Mestského divadla.
13. - 15. DEŇ
Presun do provincie Vinh Long Province, výlet loďou po rieke Mekong s východiskom v meste My Tho – ryžová sýpka Vietnamu a oblasť, kde ochutnáme všakovaké tropické ovocie ako durian, mango, rambutan. Loďou prebrázdime deltu rieky Mekong. Krásne scenérie tropickej prírody. Ochutnáme čerstvé kokosové mlieko. Voľno do odletu. Návrat domov.

Lokalita

Vietnam