Základné info

tal1

Termíny

CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu na trase Viedeň - Lamezia Terme - Viedeň, transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava, autokarovú dopravu počas pobytu, 7x ubytovanie v hoteli 3* s polpenziou, sprievodcu CK, servisné poplatky
Ľutujeme. Momentálne nie je voľný žiadny termín.

Doprava

Letecky a počas pobytu autobusom

Ubytovanie

7x v hoteli 3*

Strava

7x polpenzia

Itinerár

1. deň:
Odlet z Viedne do Kalábrie, na letisko Lamezia Terme. Po prílete transfer na ubytovanie. Individuálne voľno na oddych pri mori, večera.

2. deň:
Raňajky. Predpoludním si vychutnáme voľno a oddych na pláži. Popoludní začneme spoznávať okolie. Najprv sa pokocháme výhľadom z mysu Capo Vaticano. Ďalej sa presunieme do mestečka Pizzo, kde ochutnáme slávnu zmrzlinu tartufo. Ide o orieškovú zmrzlinu, obalenú kakaom, s tekutou tmavou čokoládou vo vnútri. Jej názov je odvodený od vzácnej huby hľuzovky, na ktorú sa vzhľadom podobá. Okrem zmrzliny ponúka Pizzo aj ďalšie lákadlá. Nájdeme tu hrad z 15. storočia, kde bol väznený neapolský kráľ Joachim Murat a odkiaľ je prekrásny výhľad na celý záliv omývaný Tyrhénskym morom. Pri prehliadke nevynecháme ani kostolík Chiesetta di Piedigrota, ktorý v 17. storočí vytesali do skaly neapolský námorníci po tom, čo sa zachránili z nebezpečnej búrky. Deň zakončíme v Tropei, starobylom meste, zavesenom na strmom úbočí útesu. Návrat na ubytovanie, večera.

3. deň:
Raňajky, individuálne voľno, alebo fakultatívny výlet na Liparské ostrovy. Najprv sa preplavíme na ostrov Vulcano, kde budeme môcť na vlastnej koži vyskúšať prírodný bahenný kúpeľ zo sírnym bahnom, ktorý je vraj „lekárom“ pre celé telo. Pokračovať budeme na hlavný spomedzi Liparských ostrovov – ostrov Lipari. Prezrieme si rovnomenné malebné mestečko Lipari, niekdajšie biskupské sídlo. Výlet zakončíme na ostrove Stromboli, so stále činnou sopkou, ktorá má pravidelné erupcie v 15 až 30 minútových intervaloch. Na ostrove si urobíme aj krátku prestávku na kúpanie. Návrat na ubytovanie, večera.

4. deň:
Po raňajkách sa presunieme do mesta Villa San Giovanni, kde sa nalodíme na trajekt na Sicíliu. Na Sicílii si spravíme krátku zastávku v Messine, kde navštívime katedrálu s najväčším orlojom na svete. Pokračovať budeme do Taorminy, jedného z najkrajšie položených miest na Sicílii. Z gréckeho divadla si vychutnáme nádherný pohľad na stále činnú sopku Etnu, ktorú si na nasledujúci deň budeme môcť pozrieť celkom zblízka. Po prehliadke odchod na ubytovanie v okolí Taorminy, večera.

5. deň:
Po raňajkách sa vyberieme na celodenný výlet do oblasti Etny, najvyššej a najaktívnejšej sopky Európy, ktorá bola Rimanmi pokladaná za kováčsku dielňu boha Vulkána. Autobusom sa dopravíme do nadmorskej výšky 1900 m n.m., odkiaľ možno lanovkou a následne terénnymi autami pokračovať až do výšky 2900 m n.m. do oblasti lávových polí (fakultatívne). Popoludní sa prejdeme po botanickom a geologickom parku Golle dell´Alcantara pozdĺž kaňonu, vyhĺbenom riečkou Alcantara vo vulkanickej hornine. Návrat na ubytovanie, večera.

6. deň:
Raňajky. Dnes spoznáme Syrakúzy, podľa rímskeho konzula Cicera najkrajšie grécke mesto (3.–5. storočie p.n.l.). Prezrieme si Katakomby San Giovanni, archeologický park Neapolis so slávnym Dionýzovým uchom a prekrásnym gréckym divadlom a ďalšie zaujímavosti. Prejdeme sa historickým centrom na ostrove Ortigia s Apolónovým chrámom a katedrálou. Našou ďalšou zastávkou bude Katánia. Pri prehliadke určite nevynecháme Dómske námestie s krásnou katedrálou, kostol San Benedetto, záhradu Giardino Bellini, archeologický park a zastavíme sa aj na známom trhu. Návrat na ubytovanie, večera.

7. deň:
Raňajky. Presun trajektom späť do Kalábrie. Individuálne voľno s možnosťou oddychu pri mori, večera.

8. deň:
Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Viedne.

Lokalita

Taliansko